fbpx

Masz pomysł, jak usprawnić europejski e-handel? Podziel się nim z UE!

Jeszcze tylko dziś i jutro będzie można zgłaszać zmiany w funkcjonowaniu handlu internetowego na specjalnej platformie internetowej, przygotowanej przez Unię Europejską.

Akcja odbywa się w ramach Miesiąca Rynku Wewnętrznego.Unia Europejska umożliwia spotkanie online obywateli i prawodawców/ekspertów/przywódców w celu omówienia we wszystkich językach UE – dotychczasowego postępu oraz pomysłów na dalszy rozwój Rynku Wewnętrznego. Debatę podzielono na cztery główne sekcje tematyczne – dyskusja nad trzema obszarami została już zakończona: Praca i prowadzenie działalności gospodarczej w Europie (23–25.09), Prawa do ochrony socjalnej na Rynku Wewnętrznym (30.09–02.10) i Europa, banki i Ty (07–09.10). Od wczoraj można zgłaszać pomysły w ramach obszaru Zakupy, sprzedaż i komunikacja online. Ostateczny termin zgłaszania swoich postulatów mija jutro.

Co się stanie ze zgłoszonymi pomysłami? Jak tłumaczą autorzy witryny, idee mogą zostać wykorzystane podczas tworzenia przyszłych przepisów Unii Europejskiej w zakresie Rynku Wewnętrznego. Najciekawsze z nich znajdą się w specjalnym raporcie, stworzonym po zakończeniu akcji.

Autorzy pięciu najlepszych rozwiązań zostaną zaproszeni do udziału w debacie kończącej Miesiąca Rynku Wewnętrznego, która odbędzie się 23 października br. w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Ile pomysłów zgłosili do tej pory Polacy i jak wypadamy na tle innych państw, możecie sprawdzić na poniższej mapce:

Jeśli chcielibyście podzielić się Waszymi przemyśleniami z przedstawicielami UE, to zajrzyjcie na tą stronę.

Zostaw odpowiedź