fbpx

Matras z Netsprint Search – a Ty, jaką wyszukiwarkę posiadasz?

Wyszukiwarka jest jednym z krytycznych elementów każdego sklepu internetowego. Właściwie wiemy o tym wszyscy – wystarczy uważnie przyglądać się zmianom, jakie wprowadzał Google w ostatnich latach.

Sposób prezentacji wyników, kolejność poszczególnych pozycji, dodatkowe filtry, inteligentne algorytmy podpowiadające. Czy Twój sklep już je posiada?

 

Temat jest ważki, ponieważ większość sklepów internetowych korzysta z domyślnie zainstalowanych wyszukiwarek, które delikatnie rzecz ujmując, nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Szczególnie na tle wszechmocnego Google’a, który z kolei w witrynach www nie sprawdza się kompletnie.

 

Zobaczmy jak zrobił to Matras w porozumieniu z Netsprintem.

 

“Na szczególną uwagę zasługuje Broadening Queries – innowacyjny produkt stworzony we współpracy z firmą Matras. Mechanizm ten pozwala na automatyczne zaprezentowanie wyników wyszukiwania na zapytanie skrócone (czyli z pominięciem wybranych wyrazów zapytania użytkownika) w przypadku, gdy na pełne zapytanie nie znaleziono żadnego wyniku. Broadening Queries umożliwia zainteresowanie użytkownika dodatkowymi produktami i artykułami odpowiadającymi w dużej mierze frazie wpisanej w oknie wyszukiwania.”

 

“W rozwiązaniu wyszukiwawczym dostępna jest także nowa w systemie Netsprint Search funkcjonalność Automisspellingu, która polega na automatycznym korygowaniu zapytań wpisanych z błędem literowym lub ortograficznym oraz prezentowaniu użytkownikowi listy wyników na zapytanie już poprawione. Moduł pozwala zatem na skrócenie czasu potrzebnego na wyszukanie informacji i uniknięcie wyświetlenia listy odpowiedzi z zerową ilością wyników.”

 

Skoro tyle było o plusach, pora na minusy, do których zalicza się co najmniej cena. Tanio nie jest. W przypadku NetSprintu najtańsze wdrożenie to koszt powyżej 10 tysięcy złotych. Do tego kilkaset złotych miesięcznie za utrzymanie i całodobowy monitoring.

 

Naturalnie, nie jest to jedyna propozycja na polskim rynku. A zdecydowanie warto rozejrzeć się za lepszą niż standardowa wyszukiwarka, bo może to być nieoceniony element przewagi konkurencyjnej.

Zostaw odpowiedź