fbpx

Matt Cutts: wykreślcie z taktyki SEO gościnne wpisy pod blogami

Matt Cutts w niezwykle ostry i zdecydowany sposób poinformował na swoim blogu, że erę pozycjonowania opartego na zdobywaniu linków przy pomocy komentarzy na blogach uważa za zamkniętą.

Powodem takiej sytuacji jest narastająca plaga spamu, z którą najwyraźniej Google zupełnie sobie nie radzi.

 

Trzeba przyznać, że od dawna nie było słychać w wypowiedziach nadwornego rycerza Google do spraw walki ze spamem tak dużego poirytowania i frustracji. Zazwyczaj stonowany Cutts powiedział zdecydowanie zbyt dużo, zaś jego słowa powoli odbijają się negatywnym echem w Internecie.

 

Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli jedna z ważniejszych osób dosłownie pisze, że to koniec gościnnych wpisów na blogach i stronach www

 

„So stick a fork in it: guest blogging is done”

 

Co gorsza, Cutts zdecydowanie odradza akceptowanie komentarzy do blogów, jeśli nie pochodzą ze 100% pewnego źródła:

 

„In general I wouldn’t recommend accepting a guest blog post unless you are willing to vouch for someone personally or know them well”

 

Tym samym Cutts zapowiada, że Google bardzo głęboko zaingeruje w dotychczasową kulturę dyskusji internetowej. Niestety, Cutts nie informuje, skąd pozyskiwać w 100% legalne wg Google komentarze, gdy nowa polityka ujrzy światło dzienne.

 

Trzeba przyznać, że jest to jeden z najbardziej aroganckich i nieprzemyślanych wpisów Cuttsa, który zaślepiony wizją walki ze spamem internetowym generowanym przez boty nie widzi, że może bezpowrotnie zniszczyć jedną z największych wartości w Internecie. Jest nią prowadzona na wysokim poziomie anonimowa dyskusja, z której często wykluwają się zaufane relacje między autorami, które tak bardzo chciałby widzieć na blogach Cutts.

Zostaw odpowiedź