fbpx

mBank finansuje zakupy na Allegro

mBank coraz mocniej zaznacza swoją obecność w obszarze e-commerce. Rozpoczął współpracę z firmą PayU w zakresie finansowania zakupów na Allegro i uatrakcyjnił dotychczasową ofertę internetowych kredytów ratalnych.

Wygląda na to, że działające od ponad 2 lat raty Allegro zaczynają rozkręcać się na dobre.

 

 

Użytkownicy serwisu Allegro już od 2 lat mogą korzystać z zakupów na raty za pośrednictwem PayU. Teraz do tego duetu dołącza mBank, który w ramach współpracy z PayU sfinansuje część udzielanych w tym kanale pożyczek.

 

– mBank konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w obszarze kredytów niezabezpieczonych. W 2013 r. udzieliliśmy blisko 3,5 mld kredytów dla osób fizycznych. Niemal 70 proc. tej sprzedaży zrealizowane zostało w pełni przez Internet, co plasuje nas wśród liderów rynku kredytowania online. Doświadczenia te chcemy teraz wykorzystać we współpracy z rynkiem e-commerce – mówi Dariusz Solski, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych mBanku.

 

Co ciekawe, zawiązanie współpracy z Allegro to nie koniec zmian wprowadzanych przez mBank w obszarze e-commerce. Na początku maja bank uruchomił nowy rodzaj pożyczki, umożliwiającej dokonywanie zakupów w sklepach internetowych – mRaty.

 

Tym samym mBank dołączył do kilku istniejących już kredytodawców, którzy zdążyli rozgościć się na rynku sklepów internetowych. Nowy gracz o silnej pozycji w Internecie może jeszcze bardziej poprawić warunki kredytowania dla klientów oraz obniżyć koszty obsługi kredytów dla sklepów.

 

– Po niespełna miesiącu od wdrożenia mRaty dostępne są w ponad 1500 sklepach, w tym punktach na platformie IAI. Niebawem do grona tego dołączy ponad 3,5 tys. e-sklepów działających na platformie Shoper.pl oraz sprzedawcy współpracujący z integratorem płatności DotPay – mówi Dariusz Solski.

 

 

Zostaw odpowiedź