fbpx

Media Expert gotowe do przejęcia sieci AVANS

Jak informowaliśmy w ubiegłym miesiącu właściciel sieci AVANS, firma Domex Sp. z o.o. złożyła wniosek o upadłość sądową. Sprawy potoczyły się nie do końca po myśli zarządców Domexu, którzy liczyli na ochronę przed wierzycielam

Efekty pracy sądu są jednak inne – do drzwi AVANSu zapukał syndyk masy upadłościowej.

 

Od kilku tygodni sklepy AVANSu, a wraz z nimi cała obsada, czekają na jak najbardziej łagodny wymiar kary za niefrasobliwość poprzedniego właściciela. Jednym z możliwych kierunków ratunku jest jak zawsze w takim wypadku konkurencja.

 

Nie inaczej jest w tym wypadku. Właściciel Media Expert, TERG SA wczoraj poinformował oficjalnymi kanałami, że jest zainteresowany przejęciem dobytku po sieci AVANS. Jak głosi komunikat prasowy, TERG SA jest zainteresowany możliwością:

 

„nabycia aktywów tego przedsiębiorstwa – w postaci przedsiębiorstwa w całości bądź jego zorganizowanych części, a także wydzierżawienia przedsiębiorstwa w całości lub w zorganizowanej części z prawem pierwokupu”

 

Niedawno Media Expert podał do wiadomości, że jego sklep internetowy radzi sobie lepiej niż dobrze notując kilkuset procentowe wzrosty odwiedzalności. Teraz składając ofertę na blisko 300 sklepów AVANSu TERG SA mógłby poważnie zagrozić dominacji NEONET-u, który słynie z liderowania w miastach mniejszych niż 200.000 osób.  

Zostaw odpowiedź