fbpx

Media Expert oficjalnie potwierdza zakup części Avansu

W krótkim oświadczeniu właściciel marki Media Expert potwierdził przejęcie Avansu, zastrzegając że chodzi tylko o wyselekcjonowane sklepy Domex Sp. z o.o., które zdaniem ME mają szansę na prosperowanie nad powierzchnią wody.

Poniżej zamieszczamy całe oświadczenie, które wskazuje, że Media Expert nie był jedynym chętnym na sklepy Domexu pod marką Avans, ale zapłacił najwięcej.

 

 

Z zadowoleniem przyjmujemy rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na zakup wybranej przez nas części sieci Avans. Pozwoli nam to już w następnych miesiącach na znaczące umocnienie strategicznej pozycji lidera sprzedaży elektroniki użytkowej w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców oraz spowoduje jeszcze większą efektywność skali i kosztów – w szczególności logistyki całej sieci Media Expert.

 

Aktualnie, właściciel sieci Media Expert oczekuje na oficjalne oświadczenie syndyka, który rozstrzygnął przetarg oraz na błogosławieństwo Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji, o którym to pisaliśmy kilka dni temu, że najpewniej nie będzie robił problemów z finalizowanym właśnie przejęciem.

 

Tym samym, oświadczenie rozwiewa wątpliwości co do tego, że ME chciał przejąć wszystkie sklepy, które dotychczas należały do Domexu. 

 

1 komentarz

  1. redlight 12-09-2014

Zostaw odpowiedź