fbpx

Media Markt negocjuje zakup Avansu

Jak donosi nasz anonimowy Czytelnik, nie tylko Media Expert ostrzy sobie zęby na pozostałości po sieci Avans. Przybywa podmiotów gospodarczych, które negocjują z Syndykiem Januszem Skibą zakup sieci.

Według naszego źródła do grona chętnych dołączył Media Markt, który o pośrednictwo poprosił doradców z Ernst&Young.

 

 

Jeśli informacja, która dotarła do naszej redakcji potwierdzi się, oznacza to, że Media Markt bardzo poważnie myśli o zawalczeniu z NEONET-em o rynek miast i miasteczek poniżej 200.000 mieszkańców.

 

Nasz czytelnik zwraca uwagę, że Media Markt może rozważać wprowadzenie nowego, mniejszego formatu sklepów na miarę możliwości mieszkańców mniejszych miejscowości. Argumentem przemawiającym za takim rozwojem wypadku miałaby być na przykład kampania MM Tour 2014, której celem jest odwiedzanie mniejszych miejscowości i promowanie nowoczesnych technologii, tam, gdzie dostęp do nich może być w jakiś sposób ograniczony. Z pewnością jest to forma sondowania znajomości i popularności marki Media Markt na nowym, niezdobytym dotychczas terenie.

 

Nie można także zapomnieć, że tytułowa informacja może nie potwierdzić się, zaś jej celem jest dolanie oliwy do ognia. Wtedy mamy do czynienia z klasycznym chwytem, który ma na celu podbicie wartości Avansu w negocjacjach z Media Expert. Trzymając kciuki za pracowników Avansu czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia.

 

Zostaw odpowiedź