fbpx

Media Saturn z poważnymi problemami – zwalnia 700 osób

Jak donosi niemiecki Manager Magazin, Holding Media Saturn ewidentnie nie wytrzymuje konkurencji z rosnącym w siłę w Internecie Amazonem.

Chociaż władze holdingu Media Saturn zapowiadały, że będą silną przeciwwagą dla amazonowskiej ekspansji w Europie to wygląda na to, że plany inwestycji, rozwoju i zdobywania rynku zostały zamienione na plany restrukturyzacji. A co to oznacza, wszyscy wiemy.

Finanse giganta rynku elektroniki, RTV i AGD nie spinają się do takiego stopnia, że Ferran Reverter, głowa przedsiębiorstwa wdraża surową politykę oszczędności, która dotknie głównie niemiecką centralę. Jak wiadomo, niemieckie etaty należą do najdroższych w Europie. Wygląda na to, że Media Saturn dramatycznie szuka oszczędności.

Jak twierdzi Manager Magazin od jesieni trwają narady w niemieckiej central MSH (Media Saturn Holding) nad zmianami w całym modelu biznesowym firmy, który w tym momencie nie wytrzymuje zderzenia z rynkową rzeczywistością.

Jedną z koncepcji jest podnajmowanie przestrzeni handlowej w sklepie właścicielom marek np. Apple, Samsungowi czy Huawei. Marki te miałyby same dbać o ekspozycję i obsługę klientów, zaś Media Saturn odpowiadałoby za logistykę i zaplecze całej operacji otrzymując od wyżej wymienionych stały i pewny dochód.

Taka postawa Media Saturn nie może dziwić. Biorąc pod uwagę tempo w jakim producenci przeceniają swoje towary, a w dodatku fakt szalonego wzrostu kanału direct to consumer sprzedawcy coraz mocniej odczuwają fakt bycia narzędziem sprzedażowym w rękach marek. Konsumenci chętnie korzystają z personelu i wystaw sklepowych, aby zaznajomić się z asortymentem, a następnie zakupują go bezpośrednio u producenta, który oferuje dodatkowe korzyści.

Zostaw odpowiedź