fbpx

Megapanel Gemius za luty 2013 – spektakularny awans Nokautu, dobry wynik Skąpca!

Lutowy Megapanel od Gemiusa przynosi dobre nowiny dla konkurentów Ceneo. Obie porównywarki cenowe w ujęciu rocznym zanotowały potężny awans w ilości użytkowników (real users).

Straciła za to Grupa Allegro, która od dawna nie jest w stanie zdobyć się na więcej.

Grupa Allegro od co najmniej dwóch lat znajduje się w sytuacji, w której musi bronić swojego stanu posiadania. Pomimo wielu podejmowanych inicjatyw walka o utrzymanie rzędu dusz przychodzi Allegro z największym trudem.

 

Z jednej strony, pozycja Grupy Allegro wydaje się być niezagrożona, z drugiej gdy spojrzymy na roczną dynamikę Nokaut.pl to można dojść do przynajmniej dwóch sprzecznych ze sobą wniosków.

 

Po pierwsze Nokaut wykopał spod ziemi nową grupę docelową, ponieważ sam zyskuje, zaś Allegro znacząco nie traci.

 

Po drugie, Nokaut rośnie dzięki użytkownikom Grupy Allegro, którym powoli przestaje odpowiadać obracanie się w ramach wciąż tych samych serwisów. Zaś same serwisy Grupy Allegro bardzo powoli przestają być synonimem zakupów w internecie.

 

Tak czy inaczej, Nokaut.pl w ujęciu rocznym podwoił swój zasięg z 5.5% do blisko 13%! W tym samym czasie, Allegro straciło 2% z 57% do 55%.

 

Nie tak dobrze, ale również z sukcesami do przodu prze Skąpiec.pl. Gemius nieposkąpił liczb, z których wynika, że Skapiec.pl powiększył zasięg z 5,5 do ponad 8%.

 

Tym samym, Nokaut.pl może pochwalić się liczbą ponad 2.5-miliona użytkowników, zaś Skąpiec.pl 1.6-miliona.

 

Jak wypada na tym tle Ceneo.pl? Zdecydowanie lepiej, ale może poczuć się zagrożone. Według grudniowego Megapanelu chwali się liczbą blisko 5-milionów userów. Nie sposób jednak nie zauważyć, że grudzień to szczyt sezonu – wtedy też wg Gemiusa Nokaut.pl odwiedziły 3-miliony użytkowników.

 

Godny przypomnienia jest także fakt, że w bardzo wielu przypadkach Nokaut wciąż oferuje niższe stawki CPC od Ceneo. Warto skorzystać z tej okazji, zanim Nokaut zechce zdyskontować swój sukces.

1 komentarz

  1. Jubileo.pl 09-04-2013

Zostaw odpowiedź