fbpx

Megapanel: jak na wakacje to z Onetem

Lipcowy Megapanel potwierdził wcześniejsze doniesienia, że Onet to najmocniejszy portal w polskiej turystyce. Skoro dopiero we wrześniu możemy oglądać lipcowe statystyki to przypomnijmy sobie smak wakacji.

To czego nie widać w zestawieniu miesięcznym to zmiany rok do roku. Kogo zepchnął z fotela lidera Onet? Czy i jak dynamicznie rośnie ruch na polskich portalach w kategorii turystyka?

W lipcu 2012 rzutem na taśmę liderem kategorii turystyka były rozkłady PKP (rozklad-pkp.pl) z ilością userów blisko 2.2 miliona. W tym roku niekwestionowanym liderem jest Grupa Onet.pl z działem Turystyka, który zwabił do siebie blisko 2.7 miliona.

 

 

Co ciekawe, pomimo stałego rozkładu PKP rozkład PKP nie zanotował rok do roku większych strat w ilości odwiedzin – różnica in minus to 30 tysięcy dusz. To wystarczyło na trzecie miejsce.

 

Druga lokata przypadła Grupie Nocowanie.pl. Czwarte miejsce to Grupa Wirtualna Polska – Orange z działem tematycznym Turystyka. Z jednej strony pozycja WP – Orange nie zmieniła się, z drugiej zaś aby ją otrzymać powiększono stan posiadania z ponad 1.4 miliona do ponad 2.2 miliona dusz.

 

 

I tutaj najciekawszy fragment tej krótkiej analizy. W ubiegłym roku tylko 6 pierwszych stron odnotowało wyniki powyżej 1 miliona użytkowników. W tym roku było to już pierwszy 10 stron. Z tego wniosek, że pomimo kryzysu Polacy na wakacje jeździć lubią, a nawet jeśli nie, to chętnie o nich czytają.

Zostaw odpowiedź