fbpx

Menedżerowie i specjaliści na rynku pracy część II

Antal International, światowej klasy organizacja head hunterska zaprezentowała nowe badanie dotyczące aktywności specjalistów i menedżerów na rynku pracy. Wykonano je w ciągu 9 dni maja 2014 korzystając z metody CAWI.

W drugiej i ostatniej części omawiającej raport Antala zaczniemy od cennej informacji: powiemy kogo chcą pozyskać pracodawcy. W Polsce nadal największy popyt mamy na „prostą” siłę techniczną tzn potrzebni są ludzie do działów IT oraz inżynierowie. Intensywnie poszukuje się także dobrych HR-owców i logistyków.

 

 

Cześć pierwsza

 

Przejdźmy do działu „mobilność specjalistów i menedżerów”, gdzie największą skuteczność w zmianie pracodawców deklaruje wyższa kadra zarządzająca. Później mamy logistyków oraz inżynierów i pracowników działu marketing i sprzedaż. Najrzadziej pracę zmieniają pracownicy administracji oraz prawa.

Ciekawa jest także kwestia relokacji – tutaj podobnie jak w przypadku zmiany pracy przekonuje wsparcie finansowe, ale także atrakcyjność ośrodka miejskiego. Co niezwykłe, najlepiej oceniany w tej kwestii jest Wrocław, który pobił Warszawę. Potem mamy Kraków, Gdańsk i Poznań.

 

Bardzo dobrze wypadł Toruń, który prawie dogonił Łódź i znokautował rywala zza miedzy, czyli Bydgoszcz. Kiepsko za to poszło Białemustokowi – dał się wyprzedzić zarówno Lublinowi, jak i Szczecinowi, a nawet Kielcom!

 

Na koniec krótka infografika o tym, kto chętnie chciałby się przebranżowić. Zaskakuje wysoka pozycja inżynierów i finansistów. Zastanawia bardzo niska prawników.

 

Zostaw odpowiedź