fbpx

Michael Dell: już od dawna PC to tylko ułamek naszej działalności

Gdyby ktoś myślał, że Dell ma problemy z powodu kurczącego się rynku pecetów to warto oddać głos dla samego właściciela jednego z największych producenta komputerów. Michael Dell opowiedział o sytuacji finansowej swojej spółki podczas konferencji Fortune Brainstorm na Aspen.

Aktualnie biznes Della to 4 aspekty działalności: produkcja PC, wyposażenie centrów baz danych (serwery, składowanie danych, sieć), oprogramowanie i bezpieczeństwo systemów informatycznych oraz inne usługi.

M. Dell pochwalił się, że jego przedsiębiorstwo dostarcza ok 1/3 wszystkich serwerów, które są podłączone do internetu. Co równie ciekawe, firma zatrudnia 110 tys osób, z czego już 45 tys pracuje w usługach, a nie w produkcji.

 

Na koniec Dell przyznał, że aktualna cena akcji jego firmy to dla niego gorzka pigułka, która nie oddaje stanu finansów oraz rozwoju firmy i jej perspektyw.

 

Czas, jaki firma potrzebowała na otrząśnięcie się z kryzysu i przestawienie się do nowych realiów rynkowych to 5 lat. Taka była perspektywa biznesowej zmiany Michaela Della.

 

A czy Ty wiesz, gdzie będziesz za 5 lat?

Zostaw odpowiedź