fbpx

Microsoft: po pierwsze chmura, wydajność i nomadyczność

Minęło pół roku od kiedy urodzony w Indiach, w plemieniu Telugu, Satya Nadella, objął stery giganta globalnego rynku IT. Przyszła więc pora na przedstawienie nowych wartości i kierunków, jakimi MS będzie podążał w najbliższej dekadzie.

Microsoft szykuje nam skok w dziedzinie zarządzania pracą i życiem.

 

 

Dotychczas Microsoft był przedsiębiorstwem opartym o urządzenia i usługi – tak definiował firmę pod swoim przywództwem Steve Ballmer. Nadella w swoim oświadczeniu opublikowanym na stronach Microsoftu stwierdza, że pora na nowy rdzeń wartości oparty o produktywność i platformowość, co wyraża się w haśle przewodnim: „mobile-first and cloud-first”.

 

Nadella nakreśla przyszłość Microsoftu jako firmy, która stawiając na fali chmury i nomadyczności (mobile) odmieni sposób zarządzania pracą jaki znaliśmy dotychczas. Miałoby się to dokonać poprzez harmonizację urządzeń, aplikacji, dokumentów, baz danych, sieci społecznościowych w celu odzyskania czasu i uwagi – najważniejszych, bezcennych dóbr przynależnych każdemu człowiekowi.

 

Dzięki narzędziom opartym predyktywności, personalizacji i zdolności do pomagania użytkownikom Microsoft pozwoli najbardziej zaawansowanym organizacjom przejście z automatycznych procesów biznesowych do inteligentnych procesów biznesowych. Przy czym nie zostanie zapomniany fakt, że każdy człowiek jest użytkownikiem „podwójnym” – technologia Microsoftu będzie łączyła i godziła życie prywatne i zawodowe każdego z nas.

 

Pełne wystąpienie dostępne tutaj

http://www.microsoft.com/en-us/news/ceo/index.html

Zostaw odpowiedź