fbpx

Milion zamówień polskiego eTesco! Auchan zawiedzione.

Portal eZakupy, który należy do Tesco ogłosił, że w ostatnich dniach zrealizował milionowe zamówienie! Wygląda na to, że Brytyjczycy skutecznie wprowadzili w życie plan podbicia polskiego Internetu.

A wszystko to mniej niż w 3 lata.

 

Warto przypomnieć, że polski portal zakupów internetowych Tesco powstał w wakacje 2012 roku. Tym samym, w mniej niż 3 lata od zera zrealizował milion zamówień! O tym, że Tesco idzie lepiej niż dobrze było wiadomo od dawna. Buńczuczne wypowiedzi managementu brytyjskiego potentata codziennych zakupów jasno sugerowały, że Tesco „idzie na lidera” polskiego rynku internetowych zakupów spożywczych.

 

Dziś eTesco dociera do ponad 12.5 miliona Polaków w 17 miastach. Za obsługę sklepu odpowiada już ponad 1000 pracowników oraz 180 aut, które dziennie pokonują ponad 24 tysiące kilometrów dowożąc produkty Tesco. To potężne liczby, które pokazują, że nie bez powodu Tesco wręcz wbiło w podłogę swoich konkurentów w UK. Dość powiedzieć, że najpopularniejszym tytułem prasowym na wyspach jest właśnie gazetka Tesco.

 

Na marginesie dynamicznie rozwijającego się rynku balansuje Auchan, z portalem AuchanDirect.pl, który wg oficjalnych wypowiedzi władz firmy w dalszym ciągu nie może wyjść na prostą. Pomimo to, Auchan nie spieszy się z podbojem polskiego Internetu, chociaż rok założenia sklepu (2011) sugeruje, że założenia były zgoła inne.

1 komentarz

  1. Kamil 25-04-2014

Zostaw odpowiedź