fbpx

Multipaczka – Poczta Polska nadrabia stracony czas

Ubezpieczenie przesyłek do kwoty 20.000zł w cenie 2,20 pln, przelew za pobranie w ciągu 3 dni, powiadomienia za pomocą sms i e-mail na każdym etapie realizacji przesyłki to brzmi jak sen.

Ale to nie sen, to nowa Poczta Polska.

Za zmianą logo poszły zmiany w jakości usług – przynajmniej tak twierdzą pocztowcy. I trzeba przyznać, że na papierze wygląda to nieźle – a jak będzie w praktyce dowiemy się za kilka miesięcy, bo właśnie od wczoraj wystartowała Multipaczka – nowa usługa PP.

Poza wyżej wymienionymi nowościami Poczta pochwaliła się także aplikacją Elektroniczny Nadawca, która służy nie tylko do drukowania listów przewozowych, ale automatycznie wprowadza dane o przesyłce do ogólnego systemu pocztowego. Koniec więc z grezmoleniem długopisem przy okienku.

 

Multipaczka została wyposażona w szereg usług dodatkowych:
• gwarantowany termin doręczenia (D+2)
• pobranie – maksymalna kwota pobrania 20 000 zł (2 sposoby przekazania kwoty pobrania: na wskazany rachunek bankowy lub na wskazany adres)
• potwierdzenie odbioru
• potwierdzenie doręczenia albo zwrotu (sms / e-mail)
• ostrożnie
• ponadgabaryt – przesyłki o wymiarach większych niż 60 cm x 50 cm x 30 cm
• sprawdzenie zawartości

Cała usługa skierowana jest przede wszystkim do osób prywatnych i tylko to usprawiedliwa wyśrubowany cennik Poczty. Sprawdzenie zawartości przesyłki to aż 5zł, gwarantowany termin doręczenie 4zł, nawet potwierdzenie doręczenia mailem to koszt 1zł! Co należy nazwać zwyczajnym rozbojem w biały dzień!

Tutaj pełny cennik usług:
http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2013/05/MULTI-PACZKA-Cennik.pdf?84cd58

A tutaj śledzenie przesyłek:
http://www.sledzenie.poczta-polska.pl/

2 komentarze

  1. milunia 02-01-2014
  2. MrówkaZ 07-01-2014

Zostaw odpowiedź