Na Poczcie Polskiej znowu taniej!

W ostatnim czasie InPost ogłosił, że nie chce skupiać się na konkurowaniu z Pocztą Polską i nie ma w tym nic dziwnego, bo Poczta po raz kolejny obniża swoje ceny na najmniejsze przesyłki i powoli schodzi do poziomu „za pół darmo”.

Ogłoszona w ubiegłym roku w wrześniu 2015 promocja miała skończyć się w marcu 2016. Zamiast końca mamy zupełnie nowy, lepszy początek .

 

 

Poczta Polska już nie kryguje się ze swoimi zamiarami podbicia rynku e-commerce w Polsce. Z ostatniej promocji nie zostało zbyt wiele, ale tylko z tego powodu, że zastąpiono ją jeszcze lepszą. Teraz wysłanie przesyłki do 1 kilograma kosztuje tylko 3.4zł netto, czyli niecałe 4.2zł brutto, więc o 20 groszy mniej niż pół roku temu. W cenie zawarte jest opakowanie oraz status „Przesyłki wartościowej do 100 zł”.

 

Dorzućmy do tego fakt, że każdy kto handluje przez Internet (także osoby prywatne) może skorzystać z poprawionej oferty poprzez stronę ecommerce.poczta-polska.pl. Poczta doręczy bezpłatnie któryś z poniższych pakietów w ciągu 2 dni od zaksięgowania wpłaty.

 

Nadawanie z kolei odbywa się w placówkach pocztowych, ale do tego niezbędne jest dokonanie odprawy – najlepiej elektronicznej, także przez stronę internetową. Do pełni szczęścia brakuje możliwości wysyłania za pomocą skrzynek pocztowych, bez konieczności zgłaszania się do urzędu pocztowego.

 

  • Pakiet POLECONY eCommerce 5 – 19,99 zł netto za 5 sztuk, cena netto 4,00 zł za sztukę
  • Pakiet POLECONY eCommerce 10 – 38,99 zł netto za 10 sztuk, cena netto 3,90 za sztukę
  • Pakiet POLECONY eCommerce 20 – 71,99 zł netto za 20 sztuk, cena netto 3,60 za sztukę
  • Pakiet POLECONY eCommerce 30 – 101,99 zł netto za 30 sztuk. cena netto 3,40 za sztuk

 

Termin doręczenia przesyłki to 3 dni robocze, czyli 72 godziny, zapewne liczone w systemie 3D+1, czyli od dnia następnego od nadania. Po naszemu: termin doręczenia to 4 dni, ale na otarcie łez Poczta obiecuje, że zwrot przesyłki przez Allegro jest darmowy. Niestety, nie zmieniła się wielkość samego opakowania (wysokość raptem do 5 centymetrów), co mocno ogranicza liczbę sprzedawców, którzy mogą wziąć udział w promocji.

 

1 komentarz

  1. pcela 07-02-2016

Zostaw odpowiedź