fbpx

Nagroda za wzrost wartości firmy

Znamy już laureatów nagród Cashcom.pl za rok 2012 – dla najlepszych menedżerów i firm, które stawiają na innowacyjność, efektywność i skuteczność w obszarze finansów.

„Nagradzamy przede wszystkim te działania i rozwiązania, które przyczyniają się do odniesienia sukcesu finansowego firmy” – podkreśla Sebastian Gawłowski, redaktor naczelny portalu Cashcom.pl. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Speedmail, Eurocash, Kapsch Telematic Services, PGE oraz PARP.

Portal Cashcom.pl nastawiony jest na promocję budowy własnego kapitału poprzez oszczędzanie oraz rozsądne inwestycje, wzmacniające majątek polskich rodzin i wartość polskich firm.

– Ideę tę poparli nasi partnerzy: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Biznesu, Super Biznes (dodatek ekonomiczny Super Expressu), ISB News i tygodnik Gazeta Finansowa. Wspólnie postanowiliśmy wyróżnić tych menedżerów i przedsiębiorców, dla których priorytetem jest długoterminowa budowa wartości firm i instytucji, innowacyjność, efektywność rozwiązań biznesowych i jakość produktów oraz usług – mówi redaktor naczelny portalu Cashcom.pl.

Nagrody Cashcom.pl mają podkreślać wkład przedsiębiorstw w budowę potencjału polskiej gospodarki.

Laureaci nagród Cashcom.pl 2012:

  • Kategoria Innowacyjność – Speedmail – za innowacje na rynku pocztowym: usługę umożliwiającą klientom monitorowanie każdej przesyłki pocztowej oraz kontrolę pracy listonoszy za pomocą urządzeń GPS. Całość procesów w firmie Speedmail koordynuje nowoczesny szwajcarski system operacyjny CodX PostOffice, po raz pierwszy wdrożony w Polsce. Dzięki temu operator oferuje swoim klientom pewność, że ich przesyłki dotrą do adresatów.

  • Kategoria Transakcja finansowa – Eurocash – za przebojowe wejście na rynek i akwizycję Grupy Dystrybucyjnej Tradis. W ciągu ostatnich trzech miesięcy akcje Eurocash podrożały o ponad 22%, a od początku 2012 r. o ponad połowę. Jednym z głównych czynników wpływających na wzrost jest akwizycja Grupy Dystrybucyjnej Tradis, która w  okresie 1 półrocza 2012 r. dodała do zewnętrznej sprzedaży Grupy Eurocash 2 751,85 mln zł.

  • Kategoria Wsparcie biznesu – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – za aktywne i efektywne wspieranie działalności innowacyjnej przedsiębiorców. W 2012 r. Agencja wypracowała 120% normy – zakontraktowała prawie 5,5 mld zł, co stanowi ponad 20% wszystkich pozyskanych środków od 2008 roku. Wartość podpisanych umów przekroczyła już 27 mld zł.

  • Kategoria Zaangażowanie społeczne – PGE i Fundacja „Energia z serca” – wyróżniona za skuteczne integrowanie działań o charakterze ekonomicznym, społecznym i proekologicznym. Branża energetyczna funkcjonuje pod dużą presją otoczenia, co wymaga otwartości na dialog. Dzięki Fundacji, możliwe było nawiązanie kontaktu z otoczeniem zewnętrznym, co zaowocowało umiejętnym połączeniem rozwoju biznesowego z potrzebami ludzi i środowiska.

  • Kategoria Usługa Cashcom – KapschTelematic Services – za efektywne zarządzanie systemem viaTOLL. Już po 17 miesiącach funkcjonowania systemu zwróciły się nakłady poniesione na jego wdrożenie, co stanowi europejski rekord w tempie zwrotu kosztów z tego typu inwestycji. Pod koniec 2012 roku wpływy z e-myta zasiliły Krajowy Fundusz Drogowy kwotą 1,34 mld zł. Wynik ten przewyższył prognozy i oczekiwania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zostaw odpowiedź