fbpx

Najlepszy piłkarz w Polsce inwestuje w start-upy

Napastnik Borussii Dortmund i przyszły zawodnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski został wspólnikiem w firmie Protos Venture Capital zajmującej się inwestycją w projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju.

Firma Protos Venture Capital to zespół doświadczonych przedsiębiorców m.in. Mariusz Gralewski, współtwórca GoldenLine i ZnanyLekarz.pl oraz Marcin Kurek, współzałożyciel Grupy Pomocni (Niania.pl, Remontuj.pl, PomoceDomowe.pl) oraz specjalistów od zarządzania funduszami Venture Capital tj. Paweł Sikorski z Enterprise Investors oraz Krzysztof Nowiński i Jakub Ślusarczyk z BBI Capital.

Protos VC inwestuje przede wszystkim w projekty internetowe z obszaru e-commerce, marketplace, lead-generator czy software as a service. Firma oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale i merytoryczne m.in. strategiczne pozycjonowanie produktu, generowanie wzrostu ruchu (seo, marketing) czy pomoc w ekspansji zagranicznej.

Obecnie w portfolio firmy znajduje się siedem start-upów, sześć z Polski i jeden z Niemiec: Twojasuknia.pl, Dogry.pl, Shoplo.com, Kekemeke.pl, Allani.pl, Positionly.com i Scondoo.de.

Na stronie Twojasuknia.pl znajdziemy najnowsze kolekcje sukien ślubnych czołowych producentów i projektantów dostępne w Polsce, a także w prosty sposób znajdziemy salon, w którym kupimy wybrany przez nas model.

twojasuknia.pl

Dogry.pl oferuje z kolei dostęp do ponad 70 bezpłatnych gier przeglądarkowych. Dzięki Shoplo.com stworzymy sklep elektroniczny z funkcjonalnym panelem zarządzania. Kolejny serwis, Kekemeke.pl to specjalny program lojalnościowy na smartfony. Na Allani.pl znajdziemy najciekawsze stylizacje nachodzącego sezonu, a Positionly.com oferuje narzędzie do monitorowania pozycji stron w Google. Ostatni ze start-upów z kolekcji Protos – Scondoo.de to mobilne medium marketingu bezpośredniego.

Nic dziwnego, że polski piłkarz zainteresował się start-upami. To ostatnio coraz częściej spotykana forma lokacji kapitału wśród gwiazd. Przykładowo, Justin Timberlake inwestował w Myspace, a Ashton Kutcher wsparł projekty tj. Skype czy Airbnb.

Lewandowski na pewno ma co inwestować, bo według doniesień prasowych ma zarabiać nawet 10 mln euro rocznie w ramach kontraktu z Bayernem Monachium. Dlaczego, więc nie zainwestować w nowe technologie i innowacyjne projekty?

Zostaw odpowiedź