fbpx

Najpopularniejszy torrent 2013 roku był w 100% legalny!

Tak przewrotną wiadomość przyniósł serwis TorrentFreak, który ujawnił oficjalne zestawienie dziesięciu najpopularniejszych torrentów roku 2013. Z pewnością wiele kancelarii adwokackich i wytwórni będzie zawiedzionych.

Najczęściej ściągany album w ubiegłym roku został udostępniony całkowicie legalnie.

 

Autorem albumu jest słynny niezależny muzyk tworzący w nurcie popowej elektroniki, skrywający się pod pseudonimem Moby. Liczba ściągnięć, w postaci 8.9 miliona sztuk, jaką uzyskał nowojorski artysta pozostawia w tyle globalną sprzedaż najlepszych singli.

 

 

Aby pokazać skalę sukcesu Moby’ego wystarczy powiedzieć, że w całym 2013 roku nie pojawił się singiel, który został sprzedany w nakładzie większym 1.5 miliona sztuk. Naturalnie, ktoś mógłby obruszyć się, że bezpłatne rozdawnictwo nijak nie ma się do sprzedaży. Jeśli jednak mówimy o zarobkach artystów, to warto pamiętać, że przytłaczająca większość to koncerty oraz inna działalność, niezwiązana ze sprzedażą albumów.

 

 

Moby rezygnując z groszowego wynagrodzenia, które w większości kasują wytwórnie zwyczajnie postawił kropkę nad i. Wszyscy na świecie pragną udziału w popkulturze, jednak na płacenie stać mniejszość, zaś wybranych stać na bycie fanem. Wygrają Ci, którzy zdobędą ten ostatni rząd dusz.

 

A tutaj pełna lista najpopularniejszych w 2013 roku torrentów

 

najpopularniejsze torrenty 2013

 

Korzystając z okazji, pragnę zaznajomić Czytelników z odrobiną twórczości Moby’ego – z najnowszego albumu Innocents, utwór Don’t Love Me

 

Zostaw odpowiedź