fbpx

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach konkursu Demonstrator+

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki pilotażowego konkursu Demonstrator+, dzięki któremu firmy i instytucje z sektora wysokich technologii zyskały szansę na zrealizowanie wersji demonstracyjnych swoich innowacyjnych produktów i technologii. Pula środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponad 430 mln złotych.

Celem konkursu było wzmocnienie transferu wyników badań naukowych do gospodarki. Adresatami przedsięwzięcia byli przedsiębiorcy, organizacje badawcze oraz konsorcja naukowe z udziałem przedsiębiorcy.

O dofinansowanie projektów ubiegało się 140 wnioskodawców. Łącznie starali się o kwotę przekraczającą 2,7 mld zł. Na granty może liczyć 41 najlepszych projektów na łączną kwotę ponad 430 mln zł. Dodatkowo, 270 mln zł będzie pochodziło z budżetu własnego przedsiębiorców.

Zauważamy jakościową zmianę składanych aplikacji. Polskim przedsiębiorcom zależy na tworzeniu własnych oryginalnych technologii. Znacząco zwiększa się ich zaangażowanie. Do każdych 100 zł zainwestowanych w rozwój innowacyjnych produktów ze środków publicznych, przedsiębiorca dołoży kolejne 62 zł z własnego budżetu – mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski – Daje to dużą szansę na komercjalizację wybranych projektów badawczo-rozwojowych – dodaje dyrektor NCBR.

Wśród wniosków rekomendowanych do dofinansowania znalazł się między innymi projekt Poczty Polskiej „Opracowanie i przetestowanie zintegrowanej platformy eUsług pocztowych”, któremu przyznano dofinansowanie w kwocie 24 302 770 zł. Pełna lista jest dostępna w tym miejscu.

Zostaw odpowiedź