fbpx

Nasza Klasa w odwrocie, Google+ numerem dwa, Twitter o milion do góry – czyli social media w Megapanelu

Grudniowy Megapanel przynosi garść informacji o bardzo dużych zmianach na polu portali społecznościowych w Polsce. W stosunku do Megapanelu z grudnia 2012 wyraźnie widać wzmocnienie niszowych portali social media, które zyskują sobie coraz bardziej masowe grono odbiorców.

To dobra informacja dla wszystkich specjalistów ds social media – nareszcie warto przyjrzeć się uważnie Pinterestowi, Linkedinowi, Twitterowi czy też Goldenline’owi.

 

Nie ma co ukrywać, że wartość wyżej wymienionych portali jest dużo wyższa w marketingu B2B, do którego wymagań portale takie jak Facebook czy Nasza Klasa nijak nie przystają. Starczy jednak tych dywagacji – pora na konkretne liczby zaczerpnięte z badania „Megapanel PBI/Gemius” z grudnia 2013 oraz z grudnia 2012.

 

Największym portalem społecznościowym rok do rok u jest Facebook, (facebook.com) w 2012 posiadał blisko 13.5 miliona dusz, w tym zaś ponad grubo 15 milionów. Z piedestału drugiej pozycji pozycji spadł Nk.pl i to od razu o dwie pozycje. Tutaj realnie w ciągu roku stracono ponad milion użytkowników!

 

To więcej niż cały polski Linkedin, który w grudniu 2013 zanotował ponad 850 tysięcy użytkowników ale to wystarczyło aby zadebiutować w pierwszej 20stce najpopularniejszych portali social media w Polsce. Konkurencyjny Goldenline (goldenline.pl) zgromadził stan posiadania blisko dwukrotnie większy, który zamykał się w liczbie 1.5 miliona użytkowników.

 

Co zaskakujące, Goldenline został wyprzedzony przez żółtodzioba w polskim social media, coraz głośniejszy także w Polsce portal Pinterest (pinterest.com) – co prawda raptem o jedną pozycję i 400 tysięcy użytkowników ale jednak.

 

Aktualnym numerem dwa w polskich portalach społecznościowych jest Grupa Google, która zebrała ponad 8.5 miliona głów, czyli lekko ponad połowę tego co Facebook. Lepiej niż znakomicie radzi sobie także Twitter, który jest najlepszym ze średniaków. Liczba jego użytkowników to szokujące 2.7 miliona osób! A to oznacza, że Twitter jest 6. największym portalem social media w Polsce!

 

 

1 komentarz

  1. Katarzyna 24-02-2014

Zostaw odpowiedź