fbpx

Netflix z potężną bazą subskrybentów

Jak wynika z najnowszego raportu Netflix, serwis ma już ponad 36 milionów użytkowników. W samym tylko pierwszym kwartale 2013 roku, pozyskał 3 mln nowych subskrypcji – umacniając się tym samym na pozycji lidera serwisów streamingowych.

Jak wiadomo Netflix pozwala za pośrednictwem Internetu oglądać filmy oraz seriale. Głównym rynkiem działań firmy jest USA, skąd pochodzi prawie 90% subskrybentów. Usługa dostępna jest także w kilku krajach europejskich oraz Ameryce Południowej. Jednak największe siły skierowane są obecnie na Amerykę Północną.

 

Firma rozwija się bardzo dynamiczne, prowadzi także wypożyczalnię wysyłkową płyt DVD. Jednak z najnowszych danych wynika, że akurat z tej opcji korzysta coraz mniej osób. Zdecydowali się również na produkcję swoich własnych seriali („House of Cards” oraz „Hemlock Grave”), które cieszyły się sporą popularnością. W planach są również kolejne projekty filmowe oraz serialowe, które kręcone będą przez znanych twórców.

 

W pierwszym kwartale tego roku firma odnotowała zysk na poziomie 3 mln dolarów, przy obrotach w granicach miliarda dolarów.

Tagi:,

Zostaw odpowiedź