fbpx

Netia również walczy ze spamem

Netia, która długi czas nie walczyła ze spamem, postanowiła zablokować port 25 – SMTP (port ten odpowiedzialny jest za wysyłanie wiadomości pocztowych w programach tj. MS Outlook). Blokada włączona zostanie dokładnie 12 marca, na publicznych i dynamicznych adresach IP.

Analogiczny ruch już kilka lat temu wykonało wielu dostawców internetu, w tym TP SA i Dialog, będący teraz częścią Grupy Netia. Pozwoliło to znacząco zmniejszyć ilość dystrybuowanego spamu i złośliwego oprogramowania.

W związku z blokadą portu 25 wszyscy klienci Netii, którzy wysyłają e-maile przy wykorzystaniu programów pocztowych zainstalowanych na komputerach proszeni są o zmianę w ustawieniach poczty wychodzącej ww. portu na port 587 lub 465 (dla połączeń szyfrowanych SSL). Pozwoli to swobodnie wysyłać e-maile.

 

Nie ma konieczności wprowadzania żadnych zmian, jeżeli do wysyłania wiadomości pocztowych wykorzystywana jest przeglądarka internetowa. Informacje o konfiguracji poszczególnych programów pocztowych dostępne są na stronach serwisów popularnych dostawców kont pocztowych w Polsce.

Zostaw odpowiedź