fbpx

Netsprint prezentuje nowe Archiwum Allegro

Chociaż nieoficjalnie archiwa Allegro funkcjonowały w sieci pod różnymi postaciami od wielu lat to jedyna prawowita funkcja powstała dopiero w ubiegłym roku w lipcu. Moment był nie do końca fortunny, ponieważ niewiele czasu wcześniej Allegro wdrożyło nowy layout.

Teraz oficjalne Archiwum zostało zaprezentowane w nowej wersji, zgodnej z najnowszym wyglądem Allegro.pl.

 

Zmiany dokonane w szacie graficznej archiwum mają charakter kosmetyczny. W górnej stopce zmieniono nieco czcionkę logotypu, dodano dodatkowe opcje wyszukiwania. W łamie głównym zrezygnowano z boksu najczęściej szukane na rzecz zakładki którą umieszczono z prawej strony kategorii archiwalnych.

 

 

 

Ponadto zmieniono czcionkę. Elegancką szarość zamieniono w niebieski znaczący linki, które jako żywo trącą wczesnymi latami 90-tymi. Dział ostatnio zarchiwizowane teraz prezentuje aukcje w jednym rzędzie zamiast dwóch., Zaś aktualne oferty powędrowały z bocznego boksu do głównego łamu poniżej ostatnio zarchiwizowanych ofert.

 

Jakby nie spojrzeć na nową i starą stronę archiwum nie sposób uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z wyraźnym krokiem w tył. Wcześniejsza prosta i czytelna strona ogołocona z kolejnych elementów, ramek i cieni sprawia wrażenie pozbawionej do granic możliwości charakteru. A ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że bliżej jej do produktu początkującego programisty niż dużej międzynarodowej korporacji.

 

Jeśli chodzi o zastosowane technologie Netsprintu to firma nie zdecydowała się wchodzić w szczegóły a zakomunikowała, co następuje:

 

„Na stronie każdej oferty zastosowany został mechanizm Related Content, który prezentuje aktualne oferty najbardziej podobne do właśnie przeglądanej, dzięki czemu możliwe jest przejście jednym kliknięciem do strony tego samego przedmiotu na Allegro.pl, gdzie można dokonać zakupu. Analogiczny mechanizm podpowiadania ofert aktualnych zastosowano także na stronach wyszukiwania (np. http://archiwum.allegro.pl/szukaj/mogwai?cat=1).”

Zostaw odpowiedź