fbpx

New York Times wypłaci dywidendy!

Tylko 4 centy na każdą akcję, więc będzie to symboliczna wypłata, której wymowa jest znacząca – światowa prasa wraca do gry!

Może to przesadzony optymizm, ale dla New York Times rezygnacja 35 milionów dolarów to z pewnością niełatwa decyzja, która musiała zostać podjęta pod wpływem znaczącej poprawy finansów tego szanowanego tytułu.

 

O tej dobrej nowinie poinformowała Rzeczpospolita, według której wypłata części zysków spółki nastąpi 24 października, czyli za dwa dni. Najlepszą informacją jest fakt, że za przyrost dochodów odpowiada przede wszystkim dział cyfrowy NYT.

 

Znakomicie sprzedają się cyfrowe subskrypcje pełnych wersji artykułów na stronach NYT, przy czym nie mniej dobrze radzi sobie reszta cyfrowych produktów.

 

Jeśli dodamy do tego drastyczne zwolnienia, sprzedaż tytułu Boston Globe i zależnych portali internetowych jasne staje się, że przez NYT jeszcze daleka droga do pełnego sukcesu.

 

Przy okazji, w tle małego sukcesu New York Timesa warto przypomnieć, że nie tak dawno Jeff Bezos, właściciel Amazonu, zdecydował się na kupno The Washington Post. Twierdzi przy tym, że prasa w przyszłości będzie miała się dobrze, zaś on wie, jak uczynić z WP ponownie dochodowe przedsięwzięcie.

Zostaw odpowiedź