fbpx

Newegg wchodzi do Polski, komputerówko drżyj?

Jak donosi Cnet.com, Newegg, potentat amerykańskiego rynku części komputerowych ogłosił na tajwańskich targach Computex zamiar wejścia na nowe rynki. Wymieniono sześć konkretnych krajów: Indie, Irlandię, Holandię, Nową Zelandię, Singapur …i Polskę!

Na dobry początek zapowiedziano tłumaczenie strony Newegga na języki nowych krajów.

 

 

Innymi słowy, spodziewajmy się w najbliższych miesiącach w pełni zlokalizowanej na Polskę strony Newegg.com. Trzon sprzedażowy Newegga to części komputerowe. Amerykanie celują w maniaków gier komputerowych oraz fanów DYI – jednych i drugich w Polsce nie brakuje.

 

Newegga szczególnie uwielbiają producenci laptopów i komputerów desktop – pomimo zapaści na tych rynkach w ubiegłym roku amerykański potentat e-handlu sprzedał o 90% więcej laptopów dla graczy i o 51% więcej pecetów desktop. Sami przedstawiciele Newegga twierdzą, że następną dużą sprawą w komputerach będą e-sporty.

 

Chociaż wejście Newegga do Polski odbija się już w naszych mediach szerokim echem to sama firma jest stosunkowo powściągliwa, ponieważ będzie to wejście raczej wirtualne, niż faktyczne. Poza tłumaczeniem strony, Newegg absolutnie nie planuje jakiegokolwiek fizycznego lokalizowania swojego przedstawicielstwa w Europie, a już w szczególności w Polsce.

 

Jak na razie, z dużej chmury mały deszcz.  

 

Zostaw odpowiedź