fbpx
co to jest amazon

Niekończąca się opowieść, czyli… smartfon Amazona

W e-commerce jak w każdej branży plotek i ploteczek nie brakuje. Pierwszą, która przychodzi mi na myśl jest wejście do Polski Amazona. Polscy e-sprzedawcy słyszą już o tym od dobrych trzech lat i… nic się nie w tym temacie nie zmieniło. Póki co gigant zza oceanu buduje u nas swoje centra logistyczne, ale o planach uruchomienia nad Wisłą dedykowanego nam serwisu na razie nie słychać. Podobnie jest ze smartfonem o którym co rusz słyszymy, że ma zostać pokazany, ujawniony. Czy tym razem będzie inaczej i pogłoski i rychłym debiucie potwierdzą się?

Tym razem o całej sprawie informuje na swojej stronie The Wall Street Journal, powołując się na dobrze poinformowane osoby w spółce. Według gazety, Amazon miał już zaprezentować swój smartfon developerom na specjalnych pokazach w San Francisco i Seattle.

Według zapewnień dziennika premiera nowego produktu internetowego giganta ma nastąpić w czerwcu br. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, urządzenie nie będzie “zwykłym smartfonem”, ale umożliwi oglądanie obrazu w trójwymiarze bez potrzeby zakładania specjalnych okularów. Będzie to możliwe, dzięki wykorzystaniu technologii “Retina”. Na froncie telefonu znajdą się aż cztery mini-kamery, które dzięki nieustannemu śledzeniu wzroku użytkownika, zapewnią efekt 3D.

Możemy być niemal pewni, że tak jak w przypadku pozostałych urządzeń z portfolio Amazona, również i jego smartfon będzie pracował w oparciu o zmodyfikowaną wersję systemu operacyjnego Android. O serca przyszłych klientów zadba zaś z pewnością atrakcyjna cena, podobnie jak w przypadku czytnika e-booków Kindle czy też tabletu Fire. Zgodnie z przewidywania niektórych analityków cena smartfona będzie równa lub niewiele wyższa od kosztów jego wytworzenia, czyli ok. 150-170 dolarów.

Amazon, wzorem pozostałych urządzeń, które oferuje nie będzie chciał zarobić na ich sprzedaży. Dzięki niskim kosztom zakupu, będą one służyć jako kolejny, bardzo atrakcyjny kanał dystrybucji cyfrowych treści, które oferuje w swoim sklepie.

 

 

Zostaw odpowiedź