fbpx

Niesamowite wyniki Google, ale akcjonariusze niezadowoleni

Trudno w to uwierzyć, ale 19% wzrost przychodów Google, do kwoty ponad 14 miliardów dolarów tylko w jednym kwartale, był powodem spadku cen jego akcji.

Nie pomógł nawet wzrost kwartalnego zysku o 440 milionów dolarów, z astronomicznego 2.79 miliarda dolarów do niemniej astronomicznego 3.23 miliarda dolarów.

 

Kilku procentowy spadek cen akcji Google to efekt wyśrubowanych wymagań akcjonariuszy i analityków względem giganta z Mountain View.

 

Jednym z czynników, który spowodował tak zaskakująco negatywne reakcje była informacja o tym, że po raz kolejny spadł koszt reklamy CPC – tym razem o 6%. W poprzednim kwartale spadek cen CPC wyniósł 4%. Niezadowalające wyniki pokazała także Motorola, której przychody znacząco spadły pod rządami Google’a.

 

Nie pomogły także liczby, jakie sam Larry Page zaprezentował podczas ogłaszania wyników finansowych. A te robią niemałe wrażenie. Przeglądarki Chrome używa już 750 milionów osób na świecie. System Android jest dziennie aktywowany w liczbie około 1.5 miliona urządzeń.

Zostaw odpowiedź