fbpx
Nike logo orange

Nike: koronawirus wykończy nasze zyski

Nike ogłosił wyniki finansowe od grudnia do lutego i już zaraportował, ze koronawirus je zepsuł. Co więcej, Amerykanie są przerażeni następnym kwartałem.

W ubiegłym roku finanse Nike’a wyglądały z goła inaczej.  We wrześniu 2019 pisaliśmy, że  w USA sprzedaż wzrosła o „skromne 30 procent”. Podczas gdy w Chinach aż o 70%! Zaś aplikacja sprzedażowa ruszyła w 13 europejskich krajach. Szacuje się, że e-commerce stanowi już 1/3 sprzedaży Nike’a i przekracza poziom 3 miliardów dolarów. Ogółem zaś e-commerce Nike’a podbił obroty o 42 procenty. Ale to już przeszłość.

Obroty Nike’a za ostatni kwartał wzrosły o skromne 5 procent do 10,1 miliarda dolarów, zaś zysk spadł o 23% rok do roku, co oznacza, że w powietrzu rozpłynęło się blisko 850 milionów dolarów.

Dział e-commerce urósł o 13 procent, zaś sprzedaż w Chinach balansowała na krawędzi aby ostatecznie spaść o 4 procenty. Firma zakłada, że ostatni kwartał będzie zdecydowanie gorszy, a więc najpewniej zanotuje ujemną dynamikę obrotów i zysków.

Pomimo to Amerykanie widza nadzieję – ponoć sytuacja w Chinach poprawia się. Przynajmniej ich zdaniem. Jeśli tak faktycznie jest pozostaje problem ich rodzimego rynku, który kurczy się w zastraszającym tempie.

https://mensis.pl/nike-po-raz-kolejny-zaskakuje-wynikami-e-commerce/ 

Zostaw odpowiedź