fbpx

Nk.pl mocno w dół, Facebook w górę, Google+ naciera

Takie wnioski wypływają z lutowego Megapanelu, kiedy tegoroczne dane z kategorii „Społeczności” porównamy do analogicznego okresu ubiegłego roku, czyli lutego 2013. Już w ubiegłym roku Facebook niepodzielnie rządził w polskim social media, teraz jeszcze umocnił swoją pozycję.

Ale i tak rekordzistą w zestawieniu jest Twitter.

 

Ćwierkacz bije kolejne rekordy popularności. W ubiegłym roku znalazł się na niezłym, 11. miejscu w zestawieniu z liczbą 1.75 miliona użytkowników. W tym roku awansował już na naprawdę znakomite 7. miejsce z liczbą blisko 2.7 miliona użytkowników!

 

Równie dynamicznie rozwija się Pinterest, którego próżno szukać w ubiegłorocznym zestawieniu, zaś w tym roku jest już na 14. miejscu z rzeszą blisko 1.5 miliona userów! Podobnie ma się sprawa z Goldenline.pl, które znalazło się oczko wyżej. Do pierwszej dwudziestki zawitał także Linkedin.com.

 

Mocno zyskało także Google+. Z 6.7 miliona do ponad 8.6 miliona użytkowników w rok!

 

Dużo gorzej radzi sobie Nk.pl, które pozycja posypała się na rzecz Interii. Liczba użytkowników Nk.pl posypała się w ciągu roku z 8 do 6.6 miliona dusz. Równie mocno oberwała Gazeta.pl, której fora opustoszały z 7.3 do 5.9 miliona użytkowników.

 

Zostaw odpowiedź