fbpx

Nokaut.pl: Co Polacy kupowali na prezenty świąteczne?

Nokaut.pl przygotował informacje prasową, z której możemy wyczytać, które produkty cieszyły się wyjątkową popularnością w drugiej pod względem popularności porównywarce cenowej w Polsce.

25% wzrost odwiedzalności zaliczył dział kosmetyki, w szczególności zapachy, makijaż, kosmetyki do twarzy oraz tradycyjnie kosmetyki do golenia (800% wzrost zaliczyły produkty pt “pędzle do golenia”). Niestety, mamy zbyt mało informacji aby stwierdzić, czy też wraca moda na pędzle do golenia, czy po prostu jest to kwestia wewnętrznych zmian w samej porównywarce (stawiam na to drugie).

Drugą popularną kategorią były książki – w szczególności te dotyczące biznesu i ekonomii. Co zaskakujące, w dalszym ciągu popularnością cieszą słowniki i encyklopedie. Przyzwoicie rośnie także zainteresowanie e-bookami.

 

Elektronika to tablety – 40% wzrost popularności to niezły wynik, ale największą popularnością cieszą akcesoria do tabletów: etui, klawiatury do tabletów i stacje dokujące. Ponadto potężnym zainteresowaniem cieszyły się telefony dla seniorów – zainteresowanie nimi wzrosło aż 10-krotnie. 100% wzrost zainteresowania smartfonami to przy tym nic wielkiego.

 

10-krotny wzrost oglądalności zaliczyła także kategoria “Biżuteria”. W kwestii odzieży użytkownicy Nokaut.pl postawili na piżamy damskie, szlafroki i bluzy damskie. Poza tym zainteresowaniem cieszyły się: bielizna męska i t-shirty.

 

Interesująco wygląda zestawienie popularnych kategorii zabawkowych. Najwięcej uwagi skupiły na sobie: lalka Barbie, zabawki zdalnie sterowane oraz …sanki. Tylko gdzie ta zima?

1 komentarz

  1. Zegarki 03-01-2013

Zostaw odpowiedź