fbpx

Nokaut.pl, Dom i Ogród, czyli podsumowanie roku 2012

Interesującego podsumowania ubiegłego roku dokonał Nokaut.pl, z którego statystyk wynika, że największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria “Dom i Ogród”.

Produkty określone mianem “Dom i Ogród” wygenerowały na Nokaucie aż 30% ruchu. Umeblowanie domu, a w szczególności sypialni to podstawowy zakup przez internet.

Niemniej ciekawie wygląda pozycja numer dwa, którą wygrała kategoria “Moda i styl”. To nowicjusz, który przeskoczył dotychczasowych asów w postaci kategorii “Sprzęt AGD” oraz “Komputery”.

Bardzo wyraźnie widać tendencję do coraz większej “normalizacji” zakupów w sieci. Dominującą rolę zaczynają odgrywać produkty inne niż elektronika, od której zaczynał na dobrą sprawę e-commerce.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o pojedyncze produkty to w dalszym ciągu rządzi właśnie elektronika, czytamy w informacji prasowej Nokaut.pl:

“Najczęściej poszukiwanym w Nokaut.pl produktem w 2012 roku był smartfon Samsung Galaxy SIII i9300. Wśród dziesięciu najpopularniejszych przedmiotów w ramach porównywarki cen zdecydowanie prym wiodła elektronika: telefony, konsole do gier oraz aparaty fotograficzne.”

Jak to ująć jeszcze prościej? Długi ogon mamy w modzie i domu, zaś głowę w elektronice. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi.

Zostaw odpowiedź