fbpx

Nokaut.pl nareszcie wprowadza zmiany

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy uznali, że w Polsce pozostała już tylko jedna licząca się porównywarka cenowa. Chociaż Skapiec.pl usnął na dobre, to obudził się Nokaut.pl, który szuka swojego miejsca na rynku i chce je odnaleźć poprzez kompletną zmianę dotychczasowego portalu.

Propozycja nowego Nokautu jest ciekawa i godna poznania. W końcu zobaczymy coś innego, niż dotychczasowo przyjęty model wyszukiwarki.

 

 

Innowacja to aktualnie drugie imię Nokaut.pl i to widać już od wejścia na stronę główną. Logotyp niegdyś dominujący nad całością strony zmniejszył się do rozmiarów tylko niezbędnych, aby rozpoznać właściciela portalu. Potem już mamy możliwość wyboru jednego spośród kilku nowych „podserwisów” i jest to największa nowość, która definiuje Nokaut.pl na nowo.

 

Jak na razie pojawiły się następujące „podserwisy” strony głównej:

 

  • NokautBiznes.pl – dedykowany dla właścicieli firm, przedsiębiorstw usługowych, lokali gastronomicznych. Znaleźć tam można zarówno sprzęt, meble i materiały biurowe, odzież BHP, chemię przemysłową, jak też zabezpieczenia i alarmy.
  • NokautStyl.pl – stworzony z myślą o tych, którzy chcą dobrze się czuć i wyglądać zarówno w swoim ubraniu, jak i we własnej skórze.
  • NokautRozrywka.pl – pełen atrakcyjnych ofert filmów, książek, gier komputerowych i towarzyskich, a także konsol.
  • NokautTrening.pl – prezentujący oferty związane z aktywnością ruchową od nart przez urządzenia do ćwiczeń domowych po akcesoria sportowe i wearable devices.
  • NokautDom.pl – obejmujący grupy produktów designerskich, meble jak również artykuły niezbędne do wyposażenia domu i ogrodu.
  • NokautElektronika.pl – wszystkie nowoczesne rozwiązania elektroniczne w jednym miejscu: smartfony, komputery, sprzęt audio, oraz innowacyjne AGD.
  • NokautZdrowie.pl – adresowany do osób przykładających wagę do jakości życia i dbających o samopoczucie, formę i witalność.
  • NokautMoto.pl – serwis stworzony nie tylko z myślą o kierowcach szukających akcesoriów i części samochodowych, ale także osobach, które pasjonują się majsterkowaniem.
  • NokautDziecko.pl – miejsce, w którym rodzice mogą porównać oferty sklepów z zabawkami, kosmetykami, mebelkami, ubrankami i wszystkim tym, co może się przydać ich pociechom.

Powyższy podział jest efektem z jednej strony różnorodności oferty Nokaut.pl, z drugiej zaś wynika z chęci budowania portalu opartego o specjalistyczne treści, dedykowane kupującym, którzy poszukują inspiracji lub porady.

 

– Dążymy do tego, żeby użytkownicy mogli w jak najprzyjemniejszy sposób docierać do zupełnie nowych rzeczy. Chcemy też, by nasi użytkownicy mogli się angażować i wymieniać doświadczeniami – dodaje Wiktor Mazur.

– Budując tak szeroką grupę serwisów tematycznych chcieliśmy z jednej strony zadbać o naszych konserwatywnych użytkowników, którzy oczekują od Nokaut.pl porównywania cen. Z drugiej strony zależało nam na tym, by zaoferować coś dodatkowego tym, którzy szukają w internecie porad i cennych informacji – przyznaje Wiktor Mazur

 

 

Jak wygląda przykładowy portal nokautelektronika.pl?

nokaut-glowna

Jak widać, mamy do czynienia z kafelkami, co mocno poprawia wygodę pracy na urządzeniach przenośnych. Problemem może być forma wyświetlania treści lub produktów. Porównywarka czyni to w nowym pop-up oknie, co znacząco obciąża przeglądarkę i utrudnia płynne oglądanie. Kolejny problem to brak czytelnej możliwości przejścia do artykułów ze strony głównej okautelektronika.pl. Na szczęście wad tych  pozbawiona jest strona matka, czyli Nokaut.pl.

 

nokautelektronika

 

Niezwykle obiecująco wygląda nowa strona produktowa, przy której Ceneo.pl wygląda zwyczajnie przestarzale.

nokaut-produktowa

 

Ale czy to wystarczy, aby rozpocząć pościg za Ceneo.pl? Potrzeba jeszcze wiele zmian, w tym uporządkowanie stale rosnącego katalogu produktów. Pomimo kilku spraw, które wymagają naprawienia, należy oddać sprawiedliwość – najważniejsze lekcje zostały przez Grupę Nokaut odrobione – jak szukać ruchu, to w ramach własnych domen i nowocześnie skonstruowanych portali z unikalnymi, ciekawymi treściami. Google z pewnością to doceni.

Zostaw odpowiedź