fbpx

Nokaut.pl z opcją “Kup teraz” – nie idźcie tą drogą

Grupa Nokaut ogłosiła z przytupem i dumą, że weszła na nową drogę zmieniając profil działalności z porównywarki cenowej na platformę handlową. Opcja “Kup teraz” to pierwszy krok do nowej usługi, “która zmieni oblicze polskiego handlu internetowego”.

Ujmijmy to prościej – Nokaut postanowił ścigać się z Ceneo.pl, serwisem, który od jakiegoś czasu cieszy się coraz bardziej umiarkowaną popularnością wśród bardziej świadomych właścicieli sklepów internetowych. A od czasu, kiedy Ceneo.pl zaczęło promować już nienajtańsze a najlepsze dlań oferty sklepów myślę, że i sympatia kupujących z czasem stopnieje.


Teraz Nokaut.pl zdecydował się pójść tą samą drogą – wyjść z butów pośrednika i wziąć się za handel wyręczając swoich klientów biznesowych czyli sklepy. Prawdopodobnie jest to strategia obmyślana na ciężkie czasy, gdy Google Shopping zawita do Polski, jednak trudno jest zrozumieć w czym miałaby Nokautowi pomóc.

Chociaż pod adresem Google padło wiele gorzkich i prawdziwych słów, to jego nowa usługa Shopping w dalszym ciągu będzie odsyłała do sklepów internetowych, które będą miały szansę na zbudowanie relacji z nowymi klientami i nie zostaną zdegradowane do roli poddostawców.

To ja już wolę Google, poniżej oficjalna informacja prasowa:


Grupa Nokaut – czołowy polski gracz e-commerce, właściciel porównywarki cen Nokaut.pl – informuje o realizacji pierwszego etapu projektu przekształcenia porównywarki w platformę handlową. Od dziś serwis oferuje swoim Użytkownikom możliwość dokonywania zakupów wybranych produktów na stronach Nokaut.pl w opcji “Kup teraz”.

 

Kupowanie w opcji “Kup teraz”, bez przechodzenia do sklepu i za pomocą jednego loginu. Takie nowe funkcjonalności udostępnił jeszcze przed Świętami swoim Użytkownikom Nokaut.pl. Usługi świadczone przez serwis wykraczają już poza właściwości samej porównywarki.

 

To przełomowy dzień w działalności naszego serwisu – mówi Wojciech Czernecki, Prezes Zarządu Grupy Nokaut SA, właściciela Nokaut.pl. Usługi świadczone przez Nokaut zaczynają wykraczać poza właściwości typowej porównywarki cen. Dzięki wprowadzonej opcji “Kup teraz” i innym funkcjonalnościom, które wkrótce zaprezentujemy, Nokaut stanie się pełnowartościową platformą handlową” – dodaje.

 

W pierwszym etapie realizacji tego planu, którego wyniki serwis już dziś prezentuje, Nokaut daje swoim Użytkownikom możliwość kupowania niektórych produktów metodą “Kup teraz”, bez przechodzenia na stronę sklepu, bezpośrednio na stronach serwisu. Z tej opcji korzysta aktualnie kilkadziesiąt sklepów, mających w swojej ofercie produkty popularnych kategorii. Wprowadzone zmiany mają charakter rozwojowy.

 

Funkcjonalności będą stopniowo poszerzane, m.in. o możliwość selekcjonowania naszych ofert na te dostępne w samym Nokaucie (opcja “Kup Teraz”) i w jego sklepach. Te zmiany pojawią się w Nokaut.pl w pierwszych miesiącach 2013 roku – mówi Fabian Adaszewski, PR Manager Nokaut.pl.

 

Dalsze plany rozwoju platformy handlowej zakładają m.in. systematyczne poszerzanie funkcjonalności koszyka zakupowego oraz udostępnienie funkcjonalności platformy handlowej Użytkownikom aplikacji mobilnych Nokautu (Nokaut 24 i Nokaut Skaner). Jak zapowiadają przedstawiciele Nokautu, docelowo – w 2013 roku – zaoferują też swoim Użytkownikom nową usługę, która zmieni oblicze polskiego handlu internetowego, dając jednocześnie platformie handlowej Nokaut istotną przewagę konkurencyjną.

2 komentarze

  1. Jubileo.pl 19-12-2012
  2. marcin 19-12-2012

Zostaw odpowiedź