fbpx

Nokaut wykreślony z indeksów giełdowych!

Źle dzieje się w Nokaucie. Jak donosi Gazeta Wyborcza, akcje właściciela porównywarki cenowej zostały wykreślone z WIG, WIG – Plus oraz WIG – Poland.

Powód to dramatyczny spadek cen akcji.

 

W momencie debiutu akcje właściciela Nokautu były warte blisko 13 zł. Ostatnia wycena opiewa zaś na śmieciową ceną 1.5 zł. A to wszystko w ciągu mniej niż 2 lat, gdyż debiut Nokautu na giełdzie wypadł w marcu 2012.

 

Zdaniem Gazety Wyborczej potężna przecena to odwleczony efekt perturbacji jaka dotknęła potężną część polskiego rynku sklepów internetowych i wyszukiwarek, kiedy to Google zdecydował się zaprzestać tolerowania sztucznego podbijania miejsca w swoich wynikach wyszukiwania.

 

O słabych wynikach finansowych Nokautu pisaliśmy w listopadzie. Co prawda Grupa Nokaut zdołała podnieść przychody z 7.24 do 8.55 milionów złotych to w dalszym ciągu pozostała pod kreską, jeśli chodzi o zysk.

 

Kilka dni przed ogłoszeniem wyników finansowych Nokaut definitywnie rozstał się z Wirtualną Polską, która zdaniem właścicieli porównywarki generowała zbyt duże koszty pozyskiwania ruchu.

 

Także w listopadzie pisaliśmy o redesignie Nokautu, który chociaż sporo rzeczy poprawił, to w dalszym ciągu pozostaje w tyle za funkcjami najlepszych sklepów internetowych.

Zostaw odpowiedź