fbpx

Nokia do klientów: wydrukujcie obudowy do swoich telefonów

Jakiś czas temu pisałem o drukarkach 3D jako przyszłości przemysłu produkującego skomplikowane i ultra-wytrzymałe elementy np części silników odrzutowych.

Teraz Nokia zachęca swoich indywidualnych klientów do skorzystania z tej przełomowej technologii.

W kwestii wprowadzania innowacyjnych rozwiązań na rynek Nokia po raz kolejny pokazała Applowi i Samsungowi plecy. Najpierw było bezprzewodowe ładowanie za pomocą podkładki, potem współpraca z JBL i pierwszy na świecie głośnik do smartfona z bezprzewodowym ładowaniem i przesyłem dźwięku w NFC.

 

A w styczniu 2013 Nokia jako jeden z pierwszych, a może nawet pierwszy na świecie producent masowych dóbr konsumpcyjnych udostępniła swoim klientom projekt fragmentu własnego produktu, którego wygląd można modyfikować według własnego uznania!

 

3D-printing Development Kit został jak na razie wypuszczony dla modelu Lumia 820, a wraz z nim wszystkie niezbędne parametry obudowy oraz materiał, z którego winna być wydrukowana. Jedyna przeszkoda dla umasowienia tej technologii to wysoki koszt drukarki 3D – pozostaje liczyć na dobrą wolę i rozsądne ceny studiów, które posiadają tego typu sprzęt.

Zostaw odpowiedź