fbpx

Nowe Agito – dobry sklep i bezpłciowe logo

Szata graficzna sklepu Agito.pl od dawna domagała się natychmiastowych zmian. Te w końcu nadeszły, i na pierwszy rzut oka wyglądają nieźle, chociaż po bliższym kontakcie tracą na jakości.

Najlepsze wrażenie robi strona główna – miks starego i nowego Allegro. Tylko te logo, niby proste, ale nie ma w nim ani krzty fantazji.

 

Muszę napisać to wyraźnie i bez ogródek – dawno nie widziałem tak bezpłciowego logo, któremu bliżej do (po)tworów początkujących sprzedawców z Allegro.pl, niż do profesjonalnego sklepu – jednego z większych w Polsce.

 

Dwa tak specyficznie dobrane kolory bez dwóch zdań będą koszmarem każdego niepozbawionego wyczucia smaku grafika, który stanie przed zadaniem ciekawego zaprezentowania loga w layoucie firmowym. Wygląda to trochę tak, jakby najpierw stworzono funkcjonalny layout w ładnych kolorach, a potem dosztukowano logotyp.

 

Głównym odpowiedzialnym za ten efekt jest fatalna czcionka, której krój po prostu nie przystoi do poważnej firmy. O ile firmowe kolory można skutecznie wybronić, bo nie sposób odmówić im charakteru, to w wypadku czcionki popełniono zwyczajne faux paux. Dużo lepiej wygląda sam sklep.

 

 

Potężne okno wyszukiwarki spięte z koszykiem, potem klasyczny układ menu i baner to jako żywo elementy przypominające stare Allegro. Mamy też zapożyczenia z nowego Allegro w postaci wypisu wszystkich kategorii na dole strony. Bardzo dobry, funkcjonalny miks.

 


Niestety czar pryska, gdy zgłębimy się dwie podkategorie dalej. Powraca stara stylistyka Agito pomieszana z elementami nowego layoutu. Wygląda to po prostu źle. Wyparowała elegancka grafika lewego menu, a oznaczenia “promocja”, “bestsellery” i “nowości” wygląda na kapitalny brak jakiegokolwiek profesjonalizmu.

 

Jakby tego było mało, ni stąd ni zowąd pojawia się kolejny kolor, ciemny pomarańcz wpadający w brąz. Znany z poprzedniego Agito, ale niemający nic wspólnego z nowym layoutem.

 

 

W końcu przechodzimy do strony produktowej, która podobnie jak strona główna robi bardzo dobre wrażenie. Poza specyfikacją techniczną na dole strony, która również wydaje się nie do końca przystawać do reszty layoutu.

 

2 komentarze

  1. Fred 12-07-2013
  2. Andrzej Lemański 12-07-2013

Zostaw odpowiedź