fbpx

Nowe Google Maps – zawrót głowy

Chociaż przyzwyczailiśmy się do rozmachu Google’a to mimo wszystko skala przedsięwzięć firmy potrafi czasami po prostu zwalić z nóg. Tak też się dzieje z nowymi Google Maps, które do końca roku zmienią swoje oblicze.

Po pierwsze, Google wprowadzi trójwymiarowe mapy miast. I zrobi to bez udziału czynnika ludzkiego. Aby to uczynić Google zaprzęgnie hordę niewielkich automatycznych samolotów, które zostaną wyposażone w kamery. Efekt? Korzystanie z map 3D ma przypominać latanie helikopterem po wizytowanym mieście.

Po drugie, w końcu Google Mapy będą wygodne w użyciu przez smartfony – niestety tylko te z Androidem. Bowiem autorzy serwisu zapowiedzieli pełną wersję offline.

Po trzecie, jeśli znudziło Wam się zwiedzać ulice miast z Google Street View to mam dobrą informację – Google zaprzęże ludzi z kamerami na plecach, którzy będą wędrować szlakami pozamiejskimi.

Niegdyś w środowiskach informatyków krążył żart o posiadaniu całego internetu na dyskietce. Niedługo zaczniemy żartować, że wychodzimy na spacer w Googlu.

 

Zostaw odpowiedź