fbpx

Nowy eksperyment Google: wyszukiwarka sama podaje webmasterom rankingi SEO

Ciekawostka zza Oceanu – jeden z dziennikarzy Search Engine Journal dokonał niezwykłego odkrycia.

Wygląda na to, że Google testuje w ramach swojego Search Console nową, niezwykle ciekawą funkcję, która może puścić z torbami autorów oprogramowania do sprawdzania pozycjonowania strony w wyszukiwarkach internetowych (czytaj w Google).

Nie trzeba wykazywać tu żadnych starań – wystarczy wpisać daną frazę, i o ile nasza strona znajduje się na nią w pierwszej dziesiątce, to Google poinformuje nas o tym. Przynajmniej, gdy jesteśmy webmasterem strony ze Stanów Zjednoczonych, bo jak na razie nie słychać, aby ktoś w Polsce lub Europie padł ofiarą podobnego eksperymentu ze strony koncernu z Mountain View.

Trudno nie docenić wagi tego eksperymentu. Darmowa informacja o pozycji strony na daną frazę, płynąca prosto od Google’a to bezcenna wiedza. Trudno o lepsze i finalnie rozstrzygające źródło wiedzy w tematyce pozycjonowania. Jak na razie Google nie skomentowało tych rewelacji. Nie odniósł się do nich także oficjalny blog wyszukiwarkowego giganta. Nie wiadomo, czy jest to część większej całości, chwilowa próba sprawdzenia reakcji użytkowników, czy też niedługo wraz z nowych Search Console dostaniemy zupełnie nową funkcjonalność.

 

Jak można zauważyć na poniższym zrzucie ekranu, Google pokazało następujące statystyki:

Średnia pozycja strony dla danej frazy

Ilość „impresji” jakie wywołała strona dla danej frazy

Ilość kliknięć, jakie uzyskała strona dla danej frazy (w ciągu ostatnich 7 dni).

 

5 komentarzy

  1. Bartłomiej 24-10-2018
    • Andrzej Lemański 24-10-2018
      • PrzyczepyMarter 24-10-2018
      • PrzyczepyMarter 24-10-2018
  2. Mariusz 25-10-2018

Zostaw odpowiedź