fbpx

Nowy serwis ubezpieczeniowy Asecureo.pl – inwestycja Technoboard

W grudniu br. swoją działalność rozpoczął nowy serwis Asecureo.pl – pierwszy profilowany portal z ofertami branży ubezpieczeniowej, który skupia dwie strony tego rynku – zainteresowanych zakupem polisy oraz pośredników ubezpieczeniowych. W projekt firmy Insusystem na etapie zalążkowym zainwestował fundusz TechnoBoard.

Asecureo.pl powstał z myślą o osobach, które za pośrednictwem Internetu, chcą otrzymać propozycję polisy dopasowaną do swoich potrzeb. W serwisie można wyszukać i porównać ze sobą wiele ofert pochodzących od licencjonowanych agentów ubezpieczeniowych, a następnie dokonać zakupu.

Agenci ubezpieczeniowi przed zamieszczeniem swoich ofert, wcześniej przechodzą proces weryfikacji, w ramach którego potwierdzane są ich uprawnienia do reprezentowania danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zaletą korzystania z Asecureo.pl dla ubezpieczycieli jest bezpośredni dostęp do potencjalnych klientów.

– Do tej pory w Internecie różne agencje ubezpieczeniowe proponowały swoje produkty indywidualnie na stronach internetowych. Osoby, które były zainteresowane ubezpieczeniem siebie lub mienia, gubiły się w gąszczu konkurencyjnych ofert. W naszym serwisie mogą je szczegółowo porównać i w łatwy sposób wybrać najkorzystniejszą opcję. Jest to też motywujące dla agentów, który konkurują między sobą – mówi Rafał Grabowski, Prezes Zarządu Insusystem Sp. z o.o.

Pomoc ekspertów

Portal nawiązał współpracę z Rzecznikiem Praw Ubezpieczonych oraz Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, dzięki czemu jest aktualnie niezależnym portalem ubezpieczeniowym, a użytkownicy mogą skorzystać z wiedzy niezależnych ekspertów. Dowiedzą się między innymi, dlaczego ceny z pozoru tego samego ubezpieczenia różnią się znacząco i na co mogą liczyć przy dochodzeniu praw w przypadku wystąpienia szkody.

 

Wysokie standardy

Interakcja klient-oferent-ekspert sprawia, że Asecureo.pl wyznacza nowoczesne standardy obsługi klienta. Użytkownik ma dostęp do rzetelnych informacji, takich jak różnice pomiędzy otrzymanymi ofertami, ogólne warunki, wyłączenia, sumy ubezpieczenia, czy parametry wpływające na wysokość wypłaconego w przyszłości odszkodowania. W ten sposób serwis pomaga świadomie podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia.

Możliwość otrzymania spersonalizowanych ofert ubezpieczeniowych w konkurencyjnych cenach i w jednym miejscu, to zdecydowanie odpowiedź na zapotrzebowanie rynku – mówi Mariusz Sperczyński, Prezes Zarządu TechnoBoard Sp. z o.o., który zainwestował w spółkę.

Zostaw odpowiedź