fbpx

Nowy smartfon od LG

Na targach Mobile World Congress w Barcelonie firma LG pokazała nowego smartfona Optimus G Pro. Ma on być konkurentem dla Samsunga Galaxy Note II.

Dla wielu osób najważniejszym elementem każdego smartfona jest ekran. LG Optimus G Pro został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli (daje to zagęszczenie na poziomie 400 ppi). Kąty widzenia są świetne, obraz ostry, a czas reakcji na dotyk po prostu błyskawiczny. LG Optimus G Pro to absolutnie najwyższa półka, jeśli chodzi o wyświetlacz.


Za wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 o taktowaniu 1,7 GHz. To w tym momencie najszybszy chipset na rynku (do czasu premiery Snapdragona 800) i da się to odczuć. Optimus G Pro błyskawicznie reaguje na wydawane mu polecenia.


Jakość wykonania też jest niezła. Jest on zaskakująco lekki. Wykorzystane materiały stoją na wysokim poziomie, a ich spasowanie nie budzi żadnych zastrzeżeń.
Podsumowując, LG Optimus G Pro to absolutna, światowa czołówka telefonów komórkowych. Jest świetnie wykonany, ma rewelacyjny ekran, aparat o rozdzielczości 13 Mpix i jest bardzo szybki.
Na zorganizowanej ramach MWC konferencji, swoje nowe telefony zaprezentowała Nokia. Oprócz high-endowych produktów, premierę miały także modele adresowane do mniej wymagających użytkowników.
Telefony zaprezentował Marko Ahtisaari, odpowiedzialny w fińskiej firmie za design. Debiutowały dwa urządzenia z dolnej półki cenowej: Nokia 105 i Nokia 301.
Pierwszy z wymienionych telefonów to następca modelu 1280. Kiedy znajdzie się w sprzedaży, do wyboru będą obudowy w dwóch barwach: czarnej i szarobłękitnej. Jak stwierdził Ahtisaari „Na całym świecie 2,7 miliarda ludzi wciąż nie posiada swojego telefonu komórkowego”. To właśnie do nich adresowany jest model 105, który ma być najtańszym produktem w ofercie Nokii. Cena wyniesie 15 euro, czyli nieco ponad 60 zł.


źródło: Cokupić.pl

1 komentarz

  1. miczko 25-07-2013

Zostaw odpowiedź