fbpx

Nowy Windows: za rok, za darmo

Najpewniej w te niekończące się upalne lato zamarzło nam piekło, ponieważ Microsoft zapowiedział, że w przyszłym roku zaoferuje nowego Windowsa całkowicie za darmo!

Dziewiątka z pewnością będzie szczęśliwą liczbą wszystkich klientów Microsoftu!

 

 

Po świecie roznosi się wieść, jakoby Microsoft nie planował już większych aktualizacji najnowszego Windowsa 8.1. Słynne „service packi” odchodzą w niepamięć, zaś ich miejsce będą zajmować drobne comiesięczne poprawki.

 

Nie myślmy jednak, że Microsoft nie zbiera uważnie naszych uwag i zastrzeżeń co do aktualnej wersji Windowsa 8. Wszystkie znaczące poprawki zostaną wydane pod szyldem Windows 9, który najpewniej będzie darmowy. Ale tylko dla dotychczasowych użytkowników legalnie zakupionych Windowsów – ponoć nawet niewspieranych już XP.

 

Jeśli te niepotwierdzone jeszcze przez MS informacje, które pochodzą od dziennikarzy zaprzyjaźnionych z koncernem, potwierdzą się, to może się okazać, że polityka jaką stosuje Google może okazać się bronią obosieczną. Dotychczas Android zyskiwał głównie dlatego, że był platformą otwartą oraz darmową. Teraz Windows, który od zawsze był otwarty, może okazać się również darmowy.

 

Ale nie ma róży bez kolców, bo ów darmowy update będzie z pewnością obowiązywał tylko na platformy typu desktop, czyli na rynku, który w tym momencie jeszcze się kurczy, chociaż co bardziej świadomi dostawcy sprzętu i oprogramowania wiedzą, że w końcu i ta karta się odwróci. Być może Microsoft przygotowuje sobie grunt właśnie pod owo zmartwychwstanie „pełnych” systemów typu desktop, ale już w nowej mobilnej odsłonie.

 

Dowodem na tego typu posunięcie byłby potwierdzony fakt, że Windows 9 będzie w jednej wersji na wszystkie urządzenia. Innymi słowy – nie będzie już wersji uproszczonych, nie będzie też wersji profesjonalnych. Wygląda na to, że według Microsoftu, już za rok każde urządzenie będzie tak wydajne, jak stacjonarny komputer sprzed kilku lat. To prawdziwa, chociaż jak zawsze w przypadku technologii, pełzająca rewolucja.

 

 

Zostaw odpowiedź