fbpx

NPD Group: użytkownicy PC nadal w przewadze

Globalny gigant badawczy z centralą w Nowym Jorku przedstawił wyniki badania, które potwierdza, że o ile przyszłość jest w m-commerce, to fundamentem pozostaje e-commerce.

75% Amerykanów wciąż używa komputerów stacjonarnych do przeglądania internetu. Podobnie czyni 61% użytkowników smartfonów i tylko 53% użytkowników tabletów.

Niemniej 37% badanych stwierdziło, że na stałe przesiadło się na urządzenia mobilne rezygnując z komputerów stacjonarnych. To wynik, którego nie sposób w żaden sposób zignorować!

 

Od 20 do 27% użytkowników odpowiednio tabletów i smartfonów stwierdziło, że ich urządzenia nomadyczne pozwoliły na znaczące ograniczenie korzystania z komputera stacjonarnego.

 

Z ciekawostek warto wspomnieć, że dwie najczęściej spotykane aktywności userów to przeglądanie internetu oraz przesiadywanie na Facebooku.

 

Na kanwie wyników powyższego badania warto zastanowić się nad uaktualnieniem pojęcia PC, czyli Personal Computer.

 

Nazwanie desktopa komputerem osobistym miało na celu pokazanie, że zmieści się w przeciętnym pokoju przeciętnego amerykańskiego domu. Wszak w czasach, kiedy ukuto tę nazwę komputer był kojarzony z piekielną machiną wielkości dużej terenówki.

 

Dziś kiedy wielu z nas uważa, że PC to przeszłość warto przemyśleć założenia tego pojęcia. Trudno o bardziej osobisty komputer niż smartfon czy tablet.

Zostaw odpowiedź