fbpx
payu

Odroczona płatność od PayU – czy warto to mieć w swoim sklepie?

Bezprocentowa płatność odroczona o 30 dni to propozycja nowej płatności od PayU.

Mieliśmy płatność na raty, mieliśmy szybkie płatności, teraz pora na płatności odroczone. Jest to pewna nowość w przypadku sklepów internetowych i żadna nowość w przypadku Allegro, które przez wiele lat współpracy w ramach jednej grupy z PayU miało monopol na oferowanie tej usługi. Teraz, gdy drogi właścicielskie PayU i Allegro rozeszły się, a Allegro weszło w mariaż z Przelewy24 PayU zdecydowało się udostępnić tę formę płatności dla wszystkich swoich partnerów.

Usługa nazywa się PayU Płacę później i działa już od marca tego roku, a pierwsze sklepy zaoferowały to rozwiązanie w ramach pilotażu już we wrześniu 2017 r. Wybierając PayU Płacę później można zapłacić za produkty lub usługi o wartości od nawet 100 zł. Sklep otrzymuje zapłatę od razu, a spłata zobowiązania odbywa się za pośrednictwem partnera pożyczkowego PayU – firmy Kreditech, która znajduje się w top 10 najwyżej ocenianych fintechów na świecie. Kupujący mogą bezkosztowo odroczyć termin płatności za zakupy aż do 30 dni.

Czy każdy klient może otrzymać tego typu „kredyt” bez udziału banku? Nie. Decyzja kredytowa podejmowana jest na podstawie dotychczasowych danych transakcyjnych użytkownika PayU oraz analizy danych behawioralnych wykonywanej przez partnera pożyczkowego. W procesie oceny zdolności kredytowej firma Kreditech wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji. W praktyce, zdaniem usługodawców oznacza to szerszy dostęp do usług finansowych dla konsumentów, którzy dotychczas otrzymywali negatywne decyzje kredytowe. Szczególnie te spowodowane np. brakiem historii kredytowej lub brakiem regularnych wpływów na konto,

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii ponad 80% użytkowników korzystających z usługi po raz pierwszy jest w stanie sfinalizowac zakup w czasie do 3 minut. Dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia 30-dniowego terminu spłaty i rozłożenia zobowiązania na 3 lub 6 miesięcznych rat, ponosząc wówczas standardowe koszty pożyczki.

Zostaw odpowiedź