fbpx

Odwaga Google, duma Amerykanów – Motorola będzie produkowała w USA!

W czasach, w których zarząd Apple bez mrugnięcia okiem przekonuje Prezydenta USA, że produkcja nawet tak drogiego smartfona jak iPhone nie jest opłacalna w USA, Motorola ogłasza otwarcie fabryki!

To nie żart, pomimo, a może z powodu, problemów finansowych, najnowszy telefon Motoroli, czyli Moto X będzie produkowany w Teksasie, w fabryce, która niegdyś należała do Nokii.

 

Ta elektryzująca wiadomość została podana przez samego dyrektora generalnego Motoroli. Naturalnie, procesory nadal będą przyjeżdżały z Taiwanu, zaś ekrany OLED z Korei Południowej (można podejrzewać, że z fabryki LG).

 

Proces zatrudniania nowych pracowników rozpocznie się w sierpniu tego roku, zaś pierwsze modele Moto X pojawią się na jesieni. Spodziewany termin to październik. Telefon ma występować w różnych wersjach – podobnie jak linia telefonów Galaxy – od hi-endu do middle-endu.

 

Na początek pracę przy składaniu telefonów znajdzie 2000 przeszczęśliwych Amerykanów. Części będą produkowane nie tylko w Azji, ale także w 12 innych stanach Ameryki Północnej.

Zostaw odpowiedź