fbpx

Opineo – jesienny ranking e-sklepów.

Jak już wspominałem w tym tygodniu pod koniec rok czeka nas wysyp rankingów sklepów internetowych. Tym razem przyszła pora na Opineo.pl.

Na początek trochę ciekawostek o samym Opineo.pl – jest to aktualnie największa baza e-sklepów – zarejestrowano tam 24.000 jednostek e-commerce. Ale tylko 1400 korzysta z systemu automatycznej wysyłki ankiety, co i tak daje miesięcznie ok 70.000 zweryfikowanych opinii konsumenckich.

Ciekawie przedstawia się także ranking firm kurierskich – przewodzi UPS, co nie jest zaskakujące. Dalej za to robi się ciekawie: na drugim miejscu jest Siódemka, zaś na trzecim Schenker. Potem jest K-Ex i znana nam już Furgonetka.pl. Trudno powiedzieć, gdzie podziały się tuzy takie jak: DHL, DPD czy TNT.

Jeśli chodzi o ranking samych sklepów to wygląda kompletnie inaczej niż ostatnie zestawienie stworzone przez Money.pl i Gazetę Wyborczą. W pierwszej 10. nie ma Komputronika, jest za to Redcoon.pl, który ponownie trafił na 3. pozycję, zaraz za Morele.net.

W pierwszej 10-tce zmieścił się także sklep RTV EURO AGD. Przed nim są Agito.pl (4 miejsce) orz MegaMarket.com.pl (5 miejsce).

W zestawieniu największych zdaniem Opineo znaleźli się ponadto: NEO24.pl (7), Mixmedia.pl (8), Electromarket.pl (9) oraz RAM.net (10).

Jeśli chcecie poznać największe sklepy w Waszych branżach czym prędzej zajrzyjcie do raportu Opineo.pl


http://static.opineo.pl/ranking_esklepy_jesien_2012.pdf

Zostaw odpowiedź