fbpx

Opineo.pl oznaczone przez Google jako zagrożenie oraz sprostowanie Opineo.pl!

Wczoraj, tj 25 grudnia wszystkich tych, którzy postanowili wybrać się na zakupy w internecie spotkała niemiła niespodzianka. Google oznaczył Opineo.pl jako stronę ze złośliwym oprogramowaniem.

Ponadto, ta nieprzyjemność spotkała wszystkie sklepy internetowe, które korzystają z widżetów z ocenami Opineo.pl. Warto pamiętać, że w tym momencie Google wstrzymuje także kampanie AdWords, które przekierowują ruch na strony z niebezpiecznym oprogramowaniem.

Innymi słowy, jeśli posiadacie na stronie swojego sklepu widżet Opineo.pl usuńcie go natychmiast – to rozwiązuje problem od ręki. O odzyskaniu utraconych korzyści możemy niestety tylko pomarzyć.

Do wyjaśnienia pozostaje kwestia tego, po której stronie leży wina – Google czy Opineo.pl? Moment zablokowania stron Opineo.pl jest wybitnie nieszczęśliwy – w przypadku większości sklepów minie sporo czasu zanim widżet Opineo.pl zostanie usunięty. Zapewne niemniej długo Opineo.pl będzie szukało rozwiązania problemu. Jak pokazuje doświadczenie innych graczy w polskiem e-commerce szybkie porozumienie się z Google może nie być łatwe.

Pytanie, czy po usunięciu problemu widżet wróci na strony wszystkich sklepów? Jak cała sytuacja wpłynie na popularność Opineo.pl oraz czy data wywołania całego zamieszania jest przypadkowa?

W dniu dzisiejszym 27.12 o godzinie 15:45 otrzymaliśmy od Opineo oficjalną informację w tej sprawie:

 

Uprzejmie informujemy, że o godz 20:30 dnia 25.12.2012 mechanizmy Google wyłączyły wszelkie ostrzeżenia o ryzyku odwiedzin strony Opineo.pl
Jednocześnie potwierdzamy, że Opineo.pl nie stwarzało ani nie stwarza zagrożenia dla odwiedzających. Szczegółowa analiza sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia będzie wykonana w najbliższych dniach.

Serwis cały czas działał i działa poprawnie. Po kilku godzinnej przerwie związanej z wyjaśnieniem sytuacji wznowiono wysyłkę ankiet potransakcyjnych do klientów.

Zarząd Opineo Sp. z o.o.

Opineo informuje też, że oczekują na oświadczenie Google co było przyczyną takiego ich zachowania przez około 10 godzin.

Zostaw odpowiedź