fbpx

Opineo zmienia layout

Rok 2013 w e-commerce mija pod znakiem zmian, liftingów, restylingów. Zmieniają się loga, kolory i layouty. Na koniec roku na zmianę wyglądu swojej strony zdecydowało się także Opineo.

Rozważnie pozostawiono kolorystykę serwisu bez zmian skupiając się na architekturze informacji oraz dopracowaniu plastycznej strony serwisu. Zmieniono także logo serwisu.

 

Zgodnie z najnowszymi trendami w najnowszej odsłonie serwisu Opineo połączono dużo białej przestrzeni negatywnej z lekkimi czcionkami dosładzając całość charakterystyczną wiosenną zielenią pomieszaną z głębokim granatem.

 

 

Uproszczono przy tym wygląd stron rezygnując z wielu linii, szczególnie pionowych. Dzięki temu uzyskano układ niezwykle wygodny do skanowania wzrokiem, od lewej do prawej. Złotą proporcję uzyskano w poziomie, a nie jak to zazwyczaj bywa w orientacji pionowej, co odpowiadało dotychczasowym przyzwyczajeniom użytkowników serwisu – bardzo słuszna decyzja.

 

 

Bardzo dobre wrażenie czytelności robi zarówno strona z opiniami sklepów internetowych, jak i strona z opiniami na temat produktów zakupionych w sklepach internetowych. Zarówno rezygnacja z rozbudowanego górnego menu jak i oszczędne operowanie kolorami wniosły dużo spokoju do całości.

Zostaw odpowiedź