fbpx

Opłaty Allegro.pl w górę: prowizja sięgnie blisko 10%!

Allegro.pl zapowiada podwyżki, które wejdą w życie od 21 sierpnia 2012. Po pierwsze podwyżki nie dotkną wszystkich, ale przytłaczającą większość. Po drugie, w niektórych przypadkach Allegro podnosi prowizje nawet o 1 punkt procentowy.

Szczególnie mocno odczują podwyżkę sklepy, które sprzedają produkty o niewielkiej wartości. Tutaj prowizja niebezpiecznie blisko otrze się o granice 10%. Poza tym serwis przestanie zwracać opłatę za wystawienie produktu, w momencie, gdy ten się sprzeda. Wygląda na to, że Allegro wycofuje się rakiem z cennika ogłoszonego w listopadzie 2011 roku, który mocno premiował efektywnych sprzedawców.

Przestanie opłacać się także być poza Standardem Allegro – wyróżnione oferty takich sprzedawców będą znacząco droższe (o około 15%). Zdaje się, że Allegro przestało obawiać się już jakiejkolwiek konkurencji, w tym wejścia Amazonu do Polski. Rozżaleni sprzedawcy ogłaszają na forach internetowych, że zagłosują nogami i sprawdzą ofertę konkurencji, jednak nasuwa się proste pytanie: co z kupującymi?

 

Być może sytuacje uratowałaby porównywarka cen produktów na portalach aukcyjnych. Tego typu narzędzie mogłoby zacząć przekierowywać więcej ruchu na inne serwisy aukcyjne, które pobierają mniej prowizji, stąd oferowane na nich ceny powinny być niższe.

1 komentarz

  1. Mateusz 15-08-2012

Zostaw odpowiedź