fbpx

Oponeo.pl podwaja zysk i przejmuje Centrumrowerowe.pl

Sporo ostatnio wspominamy o Oponeo.pl, którego dynamika w rozwoju, szczególnie na skalę międzynarodową wygląda na godną do naśladowania. Tym razem spieszymy donieść, że efekty tej dynamiki są godne uwagi, ponieważ firma nie tylko szybko się rozwija, ale także dobrze na siebie zarabia.

Ponadto, nie zamierza budować platformy do sprzedawania rowerów od zera, tak jak początkowo twierdziła.

 

 

Zacznijmy od ostatniego stwierdzenia – najwyraźniej informowanie o tym, że firma wystartuje na poważnie w e-commerce dopiero w ciągu dwóch lat to raczej zasłona dymna, niż fakty, ponieważ od 1 maja właścicielem jednego z większych sklepów rowerowych w Polsce, tj Centrumrowerowe.pl została spółka DADELO, której właścicielem jest Oponeo.pl SA. Stąd można powiedzieć, że Oponeo.pl nie planuje wejść w rynek rowerów, ale już w nim jest i najpewniej przez najbliższe dwa lata przygotuje odmieniony sklep, gotowy do wejście na rynki międzynarodowe.

 

Aby móc wchodzić na nowe rynki i przejmować kolejne podmioty niezbędne są stosowne zasoby finansowe. Tutaj Oponeo.pl może pochwalić się znacznymi ilościami gotówki do dyspozycji. Przynajmniej tak wynika z opublikowanych wyników rocznych za rok 2015: 175 procent wzrost skonsolidowanego zysku netto i 29 procent przychodów ze sprzedaży.

 

W minionym roku Grupa Kapitałowa osiągnęła łączny przychód ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów 416,5 mln zł oraz zysk netto 10,3 mln zł.

Wyższe przychody to efekt 32% wzrostu zamówień, jaki OPONEO.PL odnotowała na 14 rynkach (w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii,Turcji Czechach, Słowacji, Belgii i stanie Kalifornia) w 2015 roku.

– Na rynku krajowym ilość zamówień wzrosła o 24% r/r, co przełożyło się na 20% wzrost przychodów krajowych, natomiast wzrost zamówień zagranicznych wyniósł 49% r/r – mówi Dariusz Topolewski – Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. – Przychody ze sprzedaży zagranicznej wzrosły o 49% i stanowiły 33% przychodów ogółem – dodaje.

Na polskim, głównym rynku zbytu dla firmy, ilość sprzedanych opon wzrosła o 26%, zaś na rynkach zagranicznych o 46%. Poza polskim rynkiem, najwięcej opon Grupa OPONEO.PL sprzedała w Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Holandii.

Zgodnie z planami w 2015 roku Grupa Kapitałowa OPONEO.PL uruchomiła sprzedaż przez kolejny, zagraniczny internetowy serwis z oponami, który dostępny jest dla amerykańskich klientów ze stanu Kalifornia pod adresem www.oponeo.com.

Ponadto w drugim półroczu 2015 roku Zarząd OPONEO.PL S.A. podpisał umowę w sprawie wstępnego zainteresowania nabyciem jednego z aktywów OPONEO.PL S.A., co zaowocowało w I kwartale 2016 roku sprzedażą zorganizowanej części przedsiębiorstwa Elekroda.pl za kwotę 4 200 000 USD.

W listopadzie ubiegłego roku Zarząd rozpoczął także rozmowy i podpisał list intencyjny w sprawie zamiaru utworzenia nowej spółki. Po przeprowadzonym badaniu due diligence oraz procesie negocjacyjnym udało się sfinalizować projekt, którego efektem jest utworzona w kwietniu 2016 roku spółka Dadelo Sp. z o.o. Działalność nowej firmy polegać będzie na sprzedaży detalicznej rowerów i akcesoriów rowerowych oraz innych artykułów turystycznych.

– W związku z dynamiką rozwoju sprzedaży OPONEO.PL S.A. planuje rozbudowę siedziby firmy oraz przeprowadzkę do nowego centrum logistycznego – informuje Michał Butkiewicz Dyrektor Finansowy OPONEO.PL S.A.

Jeszcze w II kwartale br. Grupa OPONEO.PL uruchomi kolejny projekt – internetowej sprzedaży opon w amerykańskim stanie Nevada.

Zostaw odpowiedź